Juniorský souboj o krále východních Čech zatím nerozhodně

Na druhou květnovou neděli si dva ze čtyř vzájemných zápasů juniorské extraligy přesunuli rivalové z východních Čech – Hradec Králové a Pardubice. Na hradecké půdě se každý z protivníků radoval z jednoho vítězství, zatím je tak jejich souboj nerozhodný. Pokračování je na programu příští sobotu v Pardubicích.

Divize Západ

V prvním utkání předvedli hradečtí hokejisté velmi přesvědčivý výkon, nekompromisně trestali chyby soupeře a vítězství si zasloužili rovněž pevnou obranou. Odveta ale přinesla mnohem zajímavější příběh – dva velkolepé obraty. Pardubice měly v úvodu navrch a vedly 2:0, poté však Hradec zápas bleskově otočil a v poločase držel náskok 4:2.

Stejný stav platil až do 33. minuty. Pak ale přišla silná čtyřminutovka pardubických mladíků, kteří čtyřmi brankami strhli vedení zpět na svou stranu a pak už dokráčeli k vítězství. Podařila se jim přitom nevídaná věc, hned čtyřikrát skórovali ve vlastním oslabení!

Dva odvěcí rivalové jsou tak v tabulce západní divize srovnáni na šesti bodech a mají dokonce také naprosto vyrovnané skóre. Oba zbývající souboje budou následovat v sobotu 17. května v Pardubicích během hracího dne mužské extraligy.

ILHK Hradec Králové – Střída Sport Pardubice 8:3 (4:2, 4:1)

Branky a nahrávky: 4. Šeda (Malinský), 6. Srpek (Bezděk), 12. Šeda (Voříšek), 15. Šeda (Drašnar), 26. Souček (Miškář, Bezděk), 26. Šeda (Drašnar, Malík), 27. Drobný (Pilař), 35. Bezděk (Malík, Srpek) – 16. Kusý, 19. Špaček (Daniel Voženílek), 31. Daniel Voženílek (David Voženílek, Bažant).

ILHK Hradec Králové – Střída Sport Pardubice 4:6 (4:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 11. Bureš (Drobný), 16. Drobný (Bureš), 18. Miškář (Bezděk, Srpek), 19. Bureš – 10. Kuťák (Bažant), 11. Kuťák (Špaček), 33. Daniel Voženílek, 34. Kusý (Špaček), 36. Kusý (David Voženílek), 37. Kuťák (Špaček).