Pátý a šestý hrací den řečí čísel

Stilmat extraliga inline hokeje pokračovala o víkendu dalšími dvěma hracími dny, v sobotu se odehrálo pět utkání, v neděli následoval stejný počet. Pojďme se na ně podívat z pohledu statistik a čísel.

Při pohledu tabulku zůstává již jen jeden neporažený celek, tím jsou s dvaceti čtyřmi body Prague Rats, o svou neporazitelnost přišel Roller Storm, který si vylámal zuby na Černošicích, které do té doby nezískaly ani bod. V souboji dvou týmů bez bodů uspěli Mission Roller Brno, na poslední příčce s nula body na kontě tak zůstávají Boskovice. Duel mezi Prague Rats a Černošic dopřál všem fanouškům gólové hody, skončil poměrem 18:10. Tímto výsledkem si však Prague Rats zhoršili skóre inkasovaných branek, nejméně v soutěži jich inkasuje Nový Jičín, vedoucí celek soutěže má ale nejpřesnější mušku a blíží se k hranici sta gólů.

V tabulce produktivity zůstává vše na prvních třech místech stále stejné, vévodí jí trio Petr Kafka, Petr Šinágl a Tomáš Rubeš. Tito hráči i díky přestřelce s Černošicemi, ve které si Rubeš a Šinágl připsali dvanáct bodů a Kafka jedenáct, odskočili svým pronásledovatelům.

Mezi brankáři nově sice v průměru inkasovaných branek vyniká Jaroslav Chvátal, ten má průměr dva góly na zápas, do branky se ovšem postavil pouze jednou, a to když vychytal Brnu první vítězství. Hned za ním je René Fendrich, jenž si po tomto víkendu mírně pohoršil, jeho průměr je 3,32 branek na zápas.

V soutěži slušnosti jsou na tom stále nejlépe Čerti Kladno, jejich počet trestných minut však mírně narost a jsou těsně před Prague Rats. Naopak na druhém konci tabulky se nachází Černošice, které za šest zápasů inkasovaly padesát trestných minut. Nejlepšími přesilovkami se může chlubit Zlín, ten jich v sedmi zápasech proměnil šest, toto číslo ovšem kazí čtyři inkasované góly ve vlastní početní výhodě, což je nejvíce v lize. A největší číslo v lize mají Devils též při pohledu inkasovaných branek, a to osm. Komu se v oslabení daří, to jsou Prague Rats, již pětkrát v něm totiž skórovali.

19.05.201812:005HC BoskoviceMission Roller Brno2:4
19.05.201812:005IHC Devils ZlínILHK Hradec Králové7:3
19.05.201812:005IHC Uherský BrodIHC Eagles Olomouc4:2
19.05.201815:005IHC Devils ZlínIHC Eagles Olomouc6:10
19.05.201815:005IHC Uherský BrodILHK Hradec Králové6:7
20.05.201812:006IHC Prague RatsIHC Čerti Kladno11:1
20.05.201814:006IHC Roller Storm PrahaIHC Čerti Kladno10:3
20.05.201816:006IHC Prague RatsSK Černošice18:10