První máj vyplnil dvojzápas v Uherském Brodě

Do dění druhého hracího dne CCM extraligy inline hokeje se zapojili tři zbývající účastníci východní divize, kteří si dali sraz v Uherském Brodě. Tři body si na své konto díky výhře nad Přerovem připsal domácí tým, zbývající tři si naopak domů odvezli olomoučtí Eagles.

Divize Východ

IHC Uherský Brod – IHC Night Birds Přerov 7:6 (1:2, 2:0, 2:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 9. Kubiš (Surý), 13. Pavlůsek (Krchňáček), 21. Šiller, 27. Šiller, 36. Šiller (Krchňáček), 40. Šiller, 42. Šiller – 6. Blinka (Gremlica), 8. Hanák, 26. Gremlica (Blinka, Jergl), 31. Ditrich (Ferenc), 38. Vaněk (Ferenc), 48. Ferenc (Zbořil).

V úvodním zápase musel domácí výběr dotahovat, když už v osmé minutě prohrával o dva góly. Po přestávce ale Uherský Brod stav otočil a v přestřelce už ani jednou neprohrával. Přerovu se sice třikrát podařilo vyrovnat, ale víc nezvládl a domácí hokejisté si těsnou výhru pohlídali. Zdaleka největší zásluhu na vítězství nesl Milan Šiller, který se zaskvěl pěti brankami.

IHC Uherský Brod – IHC Eagles Olomouc 2:5 (0:1, 2:0, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 19. T. Pavlůsek (Šiller), 20. D. Pavlůsek (Heča) – 6. Čuřík (J. Cik, Husák), 32. Husák (Čuřík), 35. J. Cik (A. Vích), 40. L. Cik (Bělohlávek, J. Cik), 46. Husák (Čuřík).

Ani do druhého souboje nevstoupil Uherský Brod podle představ, Olomouc hrála aktivně a vytvořila si velký počet gólových příležitostí. Z těch se však ujala jediná a Brod skóre znovu obrátil! Příběh z prvního utkání ale do konce nedotáhl, brankář Josef Ondrejka nemohl tlaku Olomouce odolávat nekonečně. Eagles si ve třetí čtvrtině vzali zpátky vedení, které nejen udrželi, ale i navýšili na konečných 5:2.