Češi na úvod v poklidném tempu porazili Lotyšsko 9:0

Česká reprezentace vstoupila do mistrovství světa hladkým vítězstvím nad Lotyšskem. Obhájci zlatých medailí zlomili soupeře zkraje zápasu, který následně kompletně kontrolovali. Skóre se nakonec vyšplhalo až na vysokých 9:0. První branku v seniorské reprezentaci si připsal bývalý juniorský kapitán Václav Krudenc.

Česká republika slaví vítězství v úvodním zápase na světovém šampionátu. Od prvních minut zápasu bylo zřejmé, že za delší konec tahají loňští zlatí medailisté z italského Asiaga. V prvním střídání měl šanci Loskot, ale brankáře nepřekonal. V 5. minutě už puk v bráně skončil, když se prosadil Michal Šimo.

Ojedinělou šanci měli následně Lotyši, ale Brabec tým podržel. A pak už se česká mašina rozjela naplno. Marek Loskot ukázal šikovné ruce a zvýšil na 2:0, ihned nato skóroval Jakub Cik. Ve 14. minutě vstřelil svůj druhý gól v zápase Michal Šimo. Lotyši si vybrali oddechový čas, ale ještě do pauzy inkasovali. Asi půl minuty před koncem poločasu David Sem pohotově dorazil Bernadovu střelu do sítě.

Do druhé půle zápasu nastoupil do české brány brankář Langer. Češi pokračovali v koncentrovaném výkonu z první poloviny utkání a ihned odskočili na 6:0, když se také Marek Loskot podruhé v zápase prosadil.

Přes velmi dobrý výkon nedokázal lotyšský brankář čelit výrazné převaze českého týmu. Naopak byl nucen opět kapitulovat ve 24. minutě, kdy svou první branku v dresu seniorské reprezentace Václav Krudenc. Ani Langer ale na druhé straně nebyl bez práce a musel vytáhnout pár dobrých zákroků.

Poslední desetiminutovka měla až exhibiční charakter. Národní tým dominoval a za brankářem Lotyšska zvonily tyčky. Necelé čtyři minuty před koncem přidal osmou branku Martin Fiala. Převaha České republiky byla zřejmá a Lotyši si dvakrát museli pomoci faulem, druhou přesilovku využil v samotném závěru utkání David Sem.

Česká republika vstoupila do turnaje hladkým vítězstvím nad Lotyšskem 9:0. Další zápas je čeká v pondělí od 10.20 proti Kanadě.

Česko – Lotyšsko 9:0 (5:0)

Branky: 5. Šimo (Loskot), 8. Loskot (Šimo), 9. J. Cik (Fiala), 14. Šimo (Loskot), 20. Sem (Bernad), 21. Loskot (Strýček), 24. Krudenc (L. Cik), 37. Fiala (Bernad), 40. Sem (J. Cik)

Sestavy

Česko: Brabec (21. Langer) – Chamrád, Gremlica, J. Cik, Strýček “C”, Bernad, Sem, Krudenc, Šimo, Šebek, Fiala, L. Cik, Loskot, Přibyl, Drobný

Lotyšsko: Batraks, Purvins, Daksa, Sprukts, H. M. Veispals, Grauds, K. R. Vesipals, Voitescuks, Taurins, Cimemanis

Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0