Tři výhry Karviné stačily na vítězství v první lize

PRAHA - Nedělní den finálového turnaje Stilmat 1.ligy inlinehokeje určil medailové pozice. Vítězství uhájila po sobotním dni Karviná, druhé místo patří rezervnímu týmu Roller Stormu a bronzové medaile putují do Poličky.

HC Spartak Polička - IHC Roller Storm Praha "B" 5:6 SN (3:0, 0:3. 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 7. Zobač (Hron), 9. Šedý (D. Vápeník, Hron), 12. Pleva, 27. Šedý (E. Vápeník), 47. Zobač (Hron) – 16. Hanzlík (Jindrák, Frodl), 19. Mojžíš (Pelech), 21. Merkl (Frodl, Hanzlík), 38. Frodl (Jindrák, Hanzlík), 46. Dušek, rozh. náj. Kala

Do úvodního nedělního duelu vstoupili lépe hráči Spartaku, kteří šli po Zobačově trefě ze sedmé minuty do vedení. Už od dvě minuty později se Polička radovala znovu, když Miroslav Šedý zužitkoval přihrávku kapitána Vápeníka. Storm měl následně výhodu přesilové hry. Tu však nevyužil a na jejím konci navíc ještě inkasoval. Potrestaný Pleva se totiž ihned po příchodu z trestné lavice dostal do samostatného úniku, který nekompromisně proměnil. Ve druhé čtvrtině však hráčům Poličky došli síly. Storm nejprve po přesilovkových trefách Hanzlíka a Mojžíše snížil. V jednadvacáté minutě našel Frodl před brankou neobsazeného Jana Merkla, který vyrovnal. V následující třetině se hra trochu zklidnila. V čase 26:48 vrátil Poličku do vedení Miroslav Šedý. Úvod závěrečné čtvrtiny patřil Stormu, za který v přesilové hře skóroval Jakub Frodl. Pražský celek se poprvé dostal do vedení v čase 45:54, kdy Dominik Dušek prokličkoval mezi několika hráči a z mezikruží vsítil vedoucí gól. Polička se však nevzdala a na remízu dokázal minutu před závěrečnou sirénou vyrovnat Zobač. Samostatné nájezdy vyzněli lépe pro Pražany, za které rozhodl ve třetí sérii Roman Kala. Bod navíc tak putoval na konto Stormu.

IHC Reflex Uherské Hradiště – IHC PMN – Nerez Karviná 4:10 (0:2, 1:3, 1:4, 2:1)

Branky a nahrávky: 16. Červenka (Sedláček), 31. Červenka, 39. Piluša (Mika), 48. Schuster – 6. Bednář (Juhász), 9. Trombík (Navrátil), 13. Juhász (M. Kasperlík), 21. Juhász (M. Kasperlík), 22. Richter, 31. Juhász (O. Kasperlík, Trombík), 34. M. Kasperlík, 34. Richter, 36. Václavík (Richter), 38. O. Kasperlík (M. Kasperlík)

Do zápasu vstoupili lépe hráči Karviné, kteří po trefách Bednáře, Trombíka a Juhásze vedli 3:0. V čase 15:18 se gólově prosadili i hráči Uherského Hradiště. Martin Červenka nedal tvrdou střelou z pravého kruhu brankáři žádnou šanci. Reflex mohl po několika sekundách znovu skórovat, jenže kapitána Pilušu vychytal skvělý Voznica. Neproměněnou šanci Karviná potrestala. Dvěma slepenými góly Juhásze a Richtera v závěru druhé čtvrtiny navýšila svůj náskok už na 5:1. Třetí čtvrtinu ovládli opět Karvinští, kteří ji získali 3:1. V závěrečné čtvrtině už Karviná nikam nepospíchala a čekala na protiútoky. V čase 37:20 jeden z těchto úniků proměnil bekhendovým blafákem Ondřej Kasperlík. Na světelné tabuly svítilo na straně Karviné už dvouciferné číslo. Piluša se Schusterem pak svými trefami už pouze korigovali nepříznivé skóre na konečných 4:10. Karviná tak mohla po zisku tří bodů slavit celkové vítězství.

HC Spartak Polička – HC Lomnice nad Popelkou 6:3 (1:0, 1:1, 0:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 6. Beneš (Krajíček), 22. Krajíček (Beneš), 39. E. Vápeník (Pleva), 44. Beneš (D. Vápeník), 45. E. Vápeník (Beneš, Pleva), 47. Zobač (Krajíček) – 13. Vašek (Maděra, Kotula), 26. Martinec, 40. Martinec

Lomnice nastupovala do svého třetího utkání na turnaji z poslední příčky. Úvod duelu vyšel lépe Poličce, která se po přesné střele Petra Beneše ujala v šesté minutě vedení. Lomnice však trochu překvapivě Spartaku v první čtvrtině víc nedovolila. Naopak v čase 12:32 dokázala vyrovnat, když Maděrovu prudkou střelu dorazil za Vašátkova záda Martin Vaška. Ve dvaadvacáté minutě předvedl Lukáš Krajíček parádní individuální akci, na jejímž konci si položil brankáře Mrázka a bekhendem jej přehodil. Polička se tak opět ujala vedení. Na začátku třetí čtvrtiny předvedla povedený únik také Lomnice. Vladimír Martinec se totiž z levé strany prokličkoval až ke gólu. Rozhodnout tak musela až závěrečná třetina. Její úvod vyšel opět lépe hráčům Poličky, kteří se po dorážce Erika Vápeníka vrátili do vedení. Za necelé dvě minuty však bylo opět vyrovnáno. A znovu to byl Vladimír Martinec, který předvedl další povedené sólo. Samotný závěr zápasu však přece jen ovládla Polička. V čase 43:51 ji Petr Beneš střelou z bezprostřední blízkosti vrátil vedení. To pak ještě umocnili branky Erika Vápeníka a Michala Zobače. Spartak tak uzavřel letošní sezonu tříbodovou výhrou, kterou si pojistil konečné třetí místo.

IHC PMN – Nerez Karviná – IHC Roller Storm Praha "B" 5:8 (0:4, 0:1, 2:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 32. Trombík (Václavík), 34. Kasperlík, 42. Richter, 43. Trombík (Václavík), 44. Juhász (Bednář) – 1. Würtherle (Schubert), 3. Duchek (Schubert, Würtherle), 9. Pelech (Dušek), 10. Merkl (Jindrák, Frodl), 20. Kala (Würtherle, Jindrák), 30. Dušek, 41. Merkl (Frodl, Jindrák), 48. Dušek (Merkl)

Karviná už měla před svým zápasem jisté celkové vítězství. Storm však ještě musel zabojovat, protože konečnou druhou pozici by mu zajistila pouze tříbodová výhra. Pražané šli za svým cílem od začátku velice odhodlaně. První čtvrtinu ovládli po brankách Würtherleho, Ducheka, Pelecha a Merkla přesvědčivě 4:0. Ve druhé čtvrtině se hra trochu přiostřila a začali přibývat tresty na obou stranách. Jednu z mnoha přesilovek Pražanů využil v čase 19:32 Roman Kala. Dominik Dušek pak ve třicáté minutě tvrdou střelou z mezikruží vsítil už šestý gól pražského celku. Závěr třetí části pak ovšem patřil Karviné, která po trefách Daniela Trombíka a Ondřeje Kasperlíka snížila na 2:6. Závěrečnou čtvrtinu načal lépe Storm, který díky Merklově blafáku navýšil vedení. Karvinští se však ještě nevzdali. Slepené góly Richtera, Trombíka a Juhásze pořádně zdramatizovaly závěr zápasu. Karviná měla necelé čtyři minuty před koncem navíc výhodu přesilové hry. Všechny její pokusy však zlikvidoval skvělý Škubal. Karvinskou snahu o vyrovnání tak definitivně ukončil až Dominik Dušek, který v čase 47:09 pláchl obráncům a nekompromisně proměnil samostatný únik. Pražský Storm si tak zajistil konečné druhé místo, právě za Karvinou.

HC Lomnice nad Popelkou – IHC Reflex Uherské Hradiště 10:13 (4:5, 2:3, 3:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 5. Junek, 8. Martinec, 10. Maděra, 12. Martinec (Maděra), 19. Lemfeld (Junek), 23. Junek, 26. Václavek (Syrovátka), 32. Maděra (Martinec), 32. Václavek (Syrovátka), 39. Lemfeld (Junek, Václavek) – 1. Horák (Sedláček), 9. Karafiát (Mika), 9. Karafiát (Schuster), 10. Piluša (Sedláček), 11. Schuster (Mika), 13. Červenka (Piluša, Horák), 13. Schuster (Gärtner), 20. Mika (Gärtner, Karafiát), 27. Červenka (Schuster), 30. Mika, 38. Sedláček (Horák, Mika), 46. Mika, 46. Karafiát

Před posledním zápasem už bylo všechno jasné. Uherské Hradiště skončí na čtvrté pozici a za ním jistojistě poslední Lomnice. Té by kvůli špatnému skóre nepomohlo ani tříbodové vítězství. Utkání pak podle toho také vypadalo. Oba týmy prakticky rezignovali na obranou činnost a soustředili se výhradně na útok. Po první čtvrtině svítilo na světelné tabuli vysoké skóre 5:4 pro Uherské Hradiště. V úvodu druhé části navíc Moravané svůj náskok ještě navýšili. Po trefách Červenky a Schustera vedli už o tři branky. Oba týmy pak vsítili ještě po jednom gólu a v polovině zápasu tak hráči Reflexu vedli 8:6. Navíc jim opět vyšel úvod následující třetiny. Vít Mika totiž přesnou střelou vymetl levou šibenici Mrázkovi branky. Slovo si pak ovšem vzala Lomnice, která zásluhou Maděry a Václavka dokázala během jediné minuty snížit na 8:9. Klid na střídačku Reflexu vrátil v čase 37:40 Pavel Sedláček, díky jehož trefě Moravané opět odskočili do dvoubrankového vedení. Lomnice ovšem přispěchala s rychlou odpovědí. O necelou minutu později totiž snížil Radek Lemfeld. To bylo však ze strany Severočechů vše. Výhru Uherského Hradiště ještě v samotném závěru pojistil Vít Mika a Jiří Karafiát. Moravský celek tak celý turnaj uzavřel tříbodovou výhrou.