Přerov si v utkání proti Boskovicím s chutí zastřílel

PŘEROV - Utkání Stilmat extraligy inlinehokeje bylo v úvodních minutách hodně vyrovnané. Od druhé čtvrtiny se domácí hráči zlepšili v koncovce a zápas tak ovládli a dotáhli do vítězného konce. Přerov tak udržel před posledním zápasem naději na postup do první čtyřky, která by mu zajistila přímý postup do čtvrtfinále.

Utkání mezi Night Birds Přerov a Boskovicemi začalo v pozvolném tempu a hrálo se dlouho ve velmi vyrovnané partii. Úvodní branka padla až vteřinu před koncem první čtvrtiny, kdy se při vyloučení Hrachoviny střelecky prosadil Gremlica. Poté na hrací ploše díky několika verdiktům rozhodčích vzplály emoce na straně Boskovic a v v jednu chvíli to dokonce vypadalo, že se duel ukončí. Nakonec se oba celky dohodly a duel se dohrával.

Druhou čtvrtinu vyhráli hráči domácího celku 3:1 a do třetího dějství vstupovali s dostatečným náskokem. Boskovičtí se několikrát snažili duel zdramatizovat, ale výborný Dohnal toho hostům příliš nepovolil. Night Birds tak opět mohli navyšovat své vedení, které se po třetí čtvrtině zastavilo na čísle 9.

Stav byl po 36. minutách příznivější pro domácí borce, kteří vedli už 9:3. Jejich herní pohoda se přenesla i do poslední čtvrtiny, kterou hráči Přerova vyhráli stejným poměrem, jako tu předchozí, opět 5:2. V závěru se již duel necelé dvě minutky před koncem pouze dohrával a dopadl úspěšně pro celek Přerova, který zvítězil v celkovém součtu vysoko  14:5.

Pavel Hanák (útočník IHC Night Birds Přerov): K zápasu jsme přistoupili zodpovědně. Dařilo se nám proměňovat šance, což bylo hodně důležité. Postupně jsme náskok navyšovali a dosáhli nejvyššího vítězství v sezoně.

Boskovický tým se odmítl k utkání vyjádřit.

27.05.2017 14:00| 11.kolo| Přerov| 108 diváků