O víkendu se střelcům v první lize dařilo

První liga inlinehokeje má za sebou další hrací víkend, ve kterém se nám poprvé hrálo ve všech třech divizích. Střelecky se nejvíce dařilo hokejistům v západní divizi, kde v šesti zápasech padlo devadesát branek, což je v průměru patnáct gólů na jedno utkání. V ostatních dvou divizích pak padlo dalších 117 branek, celkem tak bylo k vidění 207 přesných tref.

Divize Střed

V divizi Střed se tradičně začalo hrát ve čtvrtek, kdy se uskutečnily dva zápasy. První byl hodně vyrovnaný a rozhodlo se až v samotném závěru  - třiatřicet sekund před koncem základní hrací doby. Ten druhý už byl od druhé čtvrtiny v dominanci hráčů Poličky, kteří si s poklidem v utkání dokráčeli pro vítězství 7:3.

Nedělní program přinesl tři vyrovnaná střetnutí, která byla dramatická až do závěrečného hvizdu. Ve dvou případech se rozhodlo až v prodloužení, ve třetím pak match skončil těsným vítězstvím o jeden gól.

Divize Východ

Východní divize o víkendu odehrála jeden hrací den, po kterém se na čele neúplné tabulky nic nezměnilo. I nadále ji vévodí hráči Uherského Hradiště, kteří jsou po šesti odehraných zápasech stále neporaženi a mají před druhými Králi z Valašského Meziříčí šestibodový náskok.

Zajímavostí z tohoto hracího dne je, že ve dvou střetnutích bylo k vidění šestnáct gólů a vždy u nich byli hráči Břeclavi. V prvním případě prohráli ve vyrovnaném duelu proti lídru tabulky 7:9, v tom druhém si pak proti Tajfunu s chutí zastříleli a zvítězili 13:3.

06.05.201709:004IHC Reflex Uherské HradištěHC Lvi Břeclav9:7
06.05.201710:154Kings V. MeziříčíIHC Night Birds Přerov B5:2
06.05.201711:304Tajfun V. MeziříčíHC Lvi Břeclav3:13
06.05.201712:454IHC Reflex Uherské HradištěKings V. Meziříčí8:5
06.05.201714:004Tajfun V. MeziříčíIHC Night Birds Přerov B5:4

Divize Západ

Předsváteční neděle nabídla úvodní hrací den divize Západ, která byla hodně úrodná na branky. Střelcům se dařilo a v průměru bylo k vidění patnáct gólů.

Nejdivočejší bylo utkání mezi Válečníky z Prahy a rezervou Černošic. V tomto duelu padlo osmadvacet gólů, což je v průměru jeden gól za méně než dvě minuty. Na čele produktivity jsou hráči rezervy černošického týmu a to Roman a David Formánkovi. První jmenovaný si připsal sedmnáct bodů do kanadského bodování, druhý pak bodů dvanáct.

07.05.201714:001IHC Lomnice nad PopelkouIHC Rakovník8:1
07.05.201715:001IHC Warriors PrahaSK Černošice B8:20
07.05.201715:001IHC Roller Storm Praha BHC Cvočkaři Hořovice6:5 SN
07.05.201718:001BK Nová PakaIHC Rakovník6:5
07.05.201718:001IHC Warriors PrahaHC Cvočkaři Hořovice10:11
07.05.201718:001IHC Roller Storm Praha BSK Černošice B7:3