Olomouc rozebrala Kladno, nasázela mu sedmnáct branek!

Na duel v Olomouci nebudou hokejisté Kladna jistě vzpomínat v dobrém. Zápas se totiž proměnil v brankový hodokvas, ze kterého se nejvíce poměli Hanáci. Ti totiž soupeřova gólmana nešetřili a do brány mu posílali jeden puk za druhým. Olomouc se nakonec radovala z triumfu 17:4.

Oproti sobotním utkáním se Olomouci vyvedl vstup do utkání. Už v první minutě se prosadil Stanislav Husák, který se po přihrávce Davise střetl s Karlíkem tváří v tvář a nezaváhal. Vedení Hanáků mohl navýšit Korhoň, ale proti hostujícímu gólmanovi hned dvakrát neuspěl. Hosté se osmělili až v polovině úvodní čtvrtiny, kdy z pravé strany tvrdě pálil Plichta. Domácí brankář jeho ránu dokázal vytěsnit.

Zanedlouho poté olomoučtí hokejisté slavili svou druhou trefu. Po kombinaci s Husákem a Jakubem Cikem mířil přesně Stephan Davis. Ihned po buly mohl snížit gólovou ztrátu Hradil, který se vydal s Procházkou do přečíslení dvou na jednoho. Jeho pokus však Sedlář zastavil.

Druhou čtvrtinu nejvíce okořenily dvě přesilové hry a góly v ní. Nejprve se početní výhody dočkali Hanáci, kteří v ní ale paradoxně inkasovali. Nádherným bekhendem pod horní víko se prosadil Aleš Petrus. Domácí pak přesilovku přece jen využili, rána Stephana Davise z pravého kruhu zamířila mezi tři tyče.

Následně si ve výhodě čtyřech proti třem zahrálo i Kladno, avšak muselo toho hořce litovat. I v této přesilovce padly dvě branky, obě ale právě do hostující klece. Nejdříve Karlíka prostřelil Lukáš Cik, po něm zkompletoval hattrick Stephan Davis.

V další fázi zápasu se hrací plocha přeměnila v olomouckou střelnici. Hanáci sázeli kladenskému brankáři jeden gól za druhým, kromě Davise se tak hattricku dočkal i Lukáš Cik. On i Davis si nakonec připsali celkem čtyři trefy. Každý z nich tak dal tolik branek, kolik hosté za celý zápas. Olomouc porazila Kladno 17:4.

Ohlasy po zápase:

Stanislav Cik (IHC Tempish Olomouc):

„Po sobotních porážkách jsme si řekli, že inkasujeme příliš laciné branky a že je k zápasu třeba přistoupit zodpovědněji, hrát více zezadu. Konečně nám zápas sedl, nepodcenili jsme začátek a bylo to znát. Jak se vstřelí branky, hned se hraje lépe.“

07.05.2017 15:00| 6.kolo| Olomouc| 37 diváků