Kladno poprvé poraženo! Vyšlápli si na něj hráči Přerova

PŘEROV - Kladenští hráči usilovali o své další vítězství, díky němuž by se dotáhli na čelo tabulky a zařadili se mezi neporažené celky letošního ročníku. Svou misi začali velmi aktivně a vytvořili si náskok dvou branek. Další minuty zápasu ale nabídly vynikající podívanou a hned třináct branek do konce třetí části, po které byli ve vedení Přerovští.Poslední čtvrtina byla ve znamení demonstrace síly kladenských hráčů, kteří stáhli manko až na jediný gól a postarali se tak o zápletku.Stíhací jízdu však nedotáhli do úspěšného konce a podlehli Přerovu 8:10. (Foto: Zlata Vostrá)

Sotva uběhlo půl minuty ze hry, když si sjel před branku přerovský Martin Gremlica a poprvé rozvlnil
síťku za brankářem Karlíkem. Inkasovaná branka nabudila celek Kladna natolik, že se dokonce hned
z první střely dočkali vyrovnání. Pro brankáře Machače to nebyl vůbec lehký začátek, protože
vzápětí inkasoval i z dalšího pokusu a na kotouč si ani v jednom případě nesáhl. Domácí poté měli
několik slibných šancí, ale všechny je dokázal zneškodnit pozorný Karlík.

Hra se chvíli přelévala ze strany na stranu, ale góly začínali střílet pouze Kladenští. Nejprve se dokázal
prosadit Damien Hradil, kterého doplnil o minutu později Adam Kubík. Chvíli před první sirénou
se povedlo snížit domácímu Martinu Gremliciovi, který zaznamenal zároveň svůj druhý zásah v utkání. Stav byl po dvou
čtvrtinách velmi těsný, protože Kladno si nadále drželo vedení, ale pouze o jediný gól. Největší zlom
celého zápasu přišel ve čtvrtině číslo tři. V té dokázali hráči domácího Night Birds zvítězit hladce 4:0.
Kladenští byli zaskočeni hrou domácích, kteří se mohli opřít i o notnou dávku štěstíčka, ale hlavně
o své přesné zakončení.

Domácí celek vedl na začátku poslední čtvrtiny 8:5 a už to vypadalo, že si slušný náskok uhlídá. V tu chvíli
ze sebe vymačkali maximum hráči z Kladna, kteří neustále obstřelovali brankáře Machače. Ten inkasoval hned třikrát v krátkém
sledu a Kladnu se navíc v závěru nabízela přesilová hra. Kladenští byli v početní převaze hodně aktivní, ale branku
se jim trefit nepodařilo. Definitivní pojistku pro domácí přidal obránce Jan Andrýsek, který těsně unikl dvěma
vracejícím se obráncům a jeho následné zakončení propadlo malinkou škvírkou mezi betony Karlíka. Hráči Night Birds
tedy předvedli proti silnému Kladnu velmi dobrý výkon a nakonec dokráčeli k těsné výhře 10:8.

Jakub Ferenc (IHC Night Birds Přerov):
 Vrátili se nám do sestavy hráči, kteří hrají inline hokej profesionálně ve světě. Asi do poloviny zápasu trvalo, než jsme se pořádně sehráli. Pak už jsme hráli to, co jsme chtěli. Na konci zápasu došlo z naší strany trochu k podcenění, ale to k tomu asi patří.

Vladimír Kameš (IHC Čerti Kladno): Přijeli jsme do Přerova i s mladšími hráči. Kluci bojovali, ale nakonec vyhráli domácí. Některé věci se mi nelíbí. Chvíli se píská tak a když je potom zápas otočený, tak zase jinak.

06.05.2017 17:00| 4.kolo| Přerov| 88 diváků