Na ME U18 první výhra

První výhru vybojovali na ME U18 Čeští mladíci a výhra byla o dost sladší, že jsme jako první dokázali zdolat dosud neporaženou domácí Itálii 2:1 po samostatných nájezdech. Pouhý bod tak stačí, v zítřejším utkání, proti dosud nulovým Švédům, k postupu do utkání o 3. místo.

Druhý dnešní zápas reprezentační výběr U 18 proti Italskému týmu znamenal první výhru pro naše barvy a zároveň první prohru domácí Itálie.

Od počátku utkání tým plnil pokyny trenérů a soupeři nedaroval ani metr plochy zadarmo. Skóre utkání otevřel tým Česka opět v přesilové hře kdy po přesné nahrávce Procházky prostřelil Italského golmana kapitán Martínek. Soupeř v prvním poločase ještě srovnal při signalizované výhodě tvrdou střelou k tyči.
V druhé polovině zápasu byl Český tým lepší, ale svou snahu nedokázal proměnit v gól. Utkání skončilo v základní hrací době 1:1 a následovalo dnes již druhé prodloužení pro České barvy.

Oba týmy se snažili rozhodnout zápas v prodloužení a pro diváky to byla jistě pěkná podívaná. Protože i prodloužení nepřineslo gól ani na jedné straně šlo utkání do samostatných nájezdů. Následné nájezdy vyhrál Český tým 2:1 kdy úspěšnými exekutory byli kapitán Martínek a Hašek. Výhra na nájezdy znamená pro Český a dva body k postupu do bojů o bronzové medaile stačí zítra jeden bod v zápase s týmem Švédska.

Ohlasy trenérů: MECERA Tým plnil všechny naše pokyny po celou dobu zápasu a s předvedeným výkonem jsem spokojen a může to být jen lepší.