Uherský Brod stále vede skupinu Východ. Storm nasázel dvacet branek

Uherský Brod vyhrál oba své zápasy a vede skupinu Východ. Roller Storm ještě neztratil ani bod a suverénně vede skupinu Západ. Zlín a Nový Jičín se perou o druhé místo ve skupině a stejně tak Hradec Králové s Kladnem ve skupině druhé. Nová Paka a Boskovice už nemají šanci se zvednout z posledního místa tabulky.

BK Nová Paka – IHC Roller Storm Praha 0:20 (0:6, 0:14)

Branky: 2. Klinecký, 6. Vráblík, 10. Voldán, 14. Vráblík, 16. Novák, 17. Vráblík, 21. Dušek, 21. Klinecký, 24. Klinecký, 27. Vráblík, 29. Solnička, 30. Klinecký, 30. Dušek, 31. Novák, 33. Solnička, 35. Dušek, 35. Novák, 38. Novotný, 39. Klinecký, 40. Novotný

Souboj prvního Stormu s poslední Novou Pakou měl jasného favorita. Pražský Storm od začátku zápasu ukazoval, kdo je na hřišti pánem. Po prvním poločase vedl Roller Storm 6:0. Druhý poločas vypadal spíše jako exhibice. Storm druhou půli ovládl poměrem 14:0. Skvělých devět kanadských bodů si připsal Daniel Klinecký, který režíroval vítězství Stormu a dostal se do vedení v kanadském bodování.

ILHK Hradec Králové – IHC Čerti Kladno 2:18 (0:7, 2:11)

Branky: 25. Netušil, 26. Bureš – 5. , 8. Patyk, 10. Lenart, 11. Patyk, 14. Lenart, 18. Patyk, 18. Novotný, 21. Janeček, 22. Novotný, 23. Kubík, 30. Balcar, 31. Petrus, 32. Rampfel, 33. Heindl, 34. Patyk, 35. Janeček, 35. Novotný, 39. Balcar

Boj o druhé místo v tabulce skupiny Západ. To sliboval zápas Hradce a Kladna. Hradec přijel pouze v pěti hráčích do pole a podle toho zápas i vypadal. Kladno bylo od začátku zápasu lepší. Hradci rychle docházely síly a Kladno trestalo vše. Zápas vyzněl jednoznačně pro Středočechy, kteří se bodově dotáhli na druhý Hradec Králové.

SK Černošice – BK Nová Paka 9:8 (6:5, 3:3)

Branky: 2. Valda, 3. Kern, 3. Kern, 5. Martínek, 12. M. Boček, 14. Martínek, 29. Martínek, 34. M. Boček, 40. Kern – 12. Řeháček, 15. Svoboda, 15. Brož, 16. Brož, 18. Svoboda, 31. Š. Boček, 35. Dvořák, 40. Svoboda

Nová Paka se snažila získat první body do tabulky a málem se jí to podařilo. Velice bojovný hokej byl vidět na obou stranách, ale nakonec byly šťastnější Černošice. Nová Paka začala zápas špatně a v páté minutě prohrávala již 4:0. Na konci poločasu byl stav zápasu 6:5 pro Černošice. Druhá půle byla velice vyrovnaná. Brankáři předváděli vítečné zákroky. Druhý poločas skončil remízou a Nové Pace jen těsně utekly první body do tabulky.

IHC Roller Storm Praha – ILHK Hradec Králové 7:4 (2:2, 5:2)

Branky: 13. Klinecký, 16. Dušek, 26. Klinecký, 31. Klinecký, 33. Novák, 38. Vráblík – 2. Matějček, 19. Matějček, 25. Brejcha, 30. Bureš

Roller Storm posílen první vysokou výhrou chtěl potvrdit vítězství proti Hradci Králové. První poločas byl velmi vyrovnaný a skončil 2:2. Druhý poločas byl vyrovnaný, ale o chlup byl lepší Roller Storm. Hradec s malým počtem hráčů nevydržel tempo hráčů z Prahy a nakonec podlehl poměrem 7:4.

IHC Čerti Kladno – SK Černošice 7:6p (5:2, 1:4)

Branky: 1. Janeček, 3. Novotný, 6. Molčík, 10. Novotný, 15. Molčík, 32. Novotný, 41. Kubík – 7. Kern, 9. Martínek, 23. Kern, 25. Martínek, 26. Martínek, 40. Valda

Kladno se dostalo na druhé místo extraligové tabulky a chtělo se přiblížit Roller Stormu. Kladno začalo skvěle v šesté minutě vedli 3:0, ale to v inline hokeji nic neznamená. Na konci poločasu vedlo Kladno 5:2 a nic nenasvědčovalo dramatu, ale opak byl pravdou. Černošice do druhé poloviny vlétly a v čase 39:39 se Černošice dočkaly vyrovnání zásluhou Antonína Valdy. V prodloužení byli šťastnější Středočeši díky střele Adama Kubíka.

HC Boskovice – IHC Uherský Brod 3:9 (1:1, 2:8)

Branky: 8. Fabiánek, 23. Chroust, 38. Chroust – 19. Miko, 28. Budil, 30. Gazda, 31. Mikulec, 33. Gazda, 33. Miko, 34. Peška, 38. Chroust, 38. Gazda, 39. Peška

Uherský Brod vede tabulku skupiny Východ. První poločas nebyl zrovna bohatý na góly a skončil remízou 1:1. V druhém poločase Uherský Brod potvrdil roli favorita a osmi góly v jednom poločase rozhodl o svém vítězství. V utkání padli čtyři góly v prodloužení a jeden gól v oslabení.

IHC Night Birds Přerov – IHC Nový Jičín 3:6 (1:2, 2:4)

Branky: 7. Galetka, 29. Zdráhal, 32. Zdráhal – 3. Janiczek, 14. Hladoník, 23. Matiaško, 29. Janiczek, 35. Bartko, 38. Matiaško

První poločas byl velice vyrovnaný. Hráči na obou stranách dali do zápasu maximum. První poločas skončil lépe pro Nový Jičín. I druhý poločas byl velmi vyrovnaný, ale i v něm byl Nový Jičín o trošku lepší než Přerov a vyhrál poměrem 6:3.

IHC Devils Zlín – HC Boskovice 10:1 (6:0, 4:1)

Branky: 2. Werbik, 3. Vranec, 9. Václavek, 12. Werbik, 13. Werbik, 15. Václavek, 25. Vranec, 28. Strmiska, 30. Procházka, 38. Werbik – 30. Nevřela

Zlín byl favoritem v tomto utkání a své role se nezalekl. Zlín vedl po prvním poločase 6:0, když Nicolas Werbik vstřelil tři góly. V druhém poločase korigovaly Boskovice stav, zásluhou Radka Nevřely, ale to bylo z jejich strany vše. Zlín si udržel druhou příčku v tabulce skupiny Východ.

IHC Uherský Brod – IHC Night Birds Přerov 12:4 (6:1, 6:3)

Branky: 3. Gazda, 5. Gazda, 10. Kolařík, 11. Miko, 12. Bainar, 19. Miko, 32. Gazda, 32. Mikulec, 35. Miko, 36. Bainar, 38. Bainar, 39. Miko – 3. Galetka, 25. Spálovský, 26. Plášek, 26. Zdráhal

Uherský Brod od začátku vzal otěže zápasu do svých rukou. První poločas skončil jednoznačně pro Uherský Brod 6:1. Na začátku druhého poločasu vystrčil růžky i Přerov, když udeřil třikrát za sebou v jednom oslabení a rázem byl stav utkání jen o dva góly. To bylo ale ze strany Přerova vše. Uherský Brod přidal ještě šest gólů a bez problémů vyhrál.

IHC Nový Jičín – IHC Devils Zlín 5:7 (4:4, 1:3)

Branky: 7. Bartko, 10. Matiaško, 11. Matiaško, 13. Dětský, 36. Bartko – 6. Václavek, 9. Werbik, 18. Váňa, 18. Strmiska, 24. Váňa, 30. Sirota, 36. Bartko, 39. Váňa

Přímý boj o druhé místo ve skupině. Zápas byl vyrovnaný a první poločas to jasně dokazoval, skončil totiž remízou 4:4. Druhá půle byla také vyrovnaná, ale góly stříleli hlavně hráči Zlína. V druhé části dokázali vsítit tři góly a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Zlín udržel jednobodový náskok na třetí Nový Jičín.