Po sobotním dni se do čela extraligy posunuli Medvědi z Berouna

V sobotním dni se diváci Stilmat extraligy rozhodně nenudili, neboť nám nabídl osm duelů a celkem sto dvacet jedna branek. O postupové příčky bojovali především hráči ze Zlína a Uherského Brodu. Ovšem ani jeden tým utkání nezvládl a tak se o vyřazovací boje bude muset ještě poprat. Zrovna tito dva soupeři svedou boje mezi sebou již v neděli.

Mission Roller Brno - IHC Berounští Medvědi 4:10 (0:3, 4:4, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 18. Obdržálek, 19. Obdržálek, 19. Kubica (Brzobohatý, Kadlec), 24. Kadlec (Brzobohatý, Rosendorf) – 1. Bernard D. (Bernard J., Kafka), 4. Bernard J., 7. Fiala (Poustka, D.), 13. Tvrzník (Rubeš, Kafka), 16. Rubeš (D., J.), 22. Rubeš (Bernard D., Bernard J.), 23. Fiala, 30. Kafka (Rubeš, J.), 44. Fiala, 45. Pavlata (Fiala, Poustka)

Domácí vstupovali do utkání jako mírní outsideři, což se také potvrdilo. Již po první třetině prohrával domácí celek 0:3, po brankách Davida a Jakuba Bernardů a Fialy, ve druhé periodě předvedli domácí borci lepší výkon, ale díky chybám v obraně svítilo na světelné tabuli zimního stadionu skóre 4:7. Dvě poslední třetiny znamenali pro hostující tým naprostou pohodu a zaslouženě si domů Medvědi odvezli vítězství 10:4.

IHC Černošice – ILHK Hradec Králové 12:6 (4:1, 4:1, 2:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 7. Mrňa (Krudenc), 9. Wurm (M. Loskot), 10. Mrňa (Sem), 10. Wurm (M. Loskot), 14. Mrňa, 18. Malý (M. Loskot, Tondr), 21. Sem (M. Loskot, Wurm), 22. M. Loskot (Wurm), 28. M. Loskot (Mrňa, Krudenc), 29. Wurm (M. Loskot), 42. Sem (J. Loskot, Krudenc), 47. M. Loskot (Malý, J. Loskot) – 12. L. Novák (J. Novák), 15. L. Novák (J. Novák, T. Půlpán), 33. J. Novák, 40. L. Novák (T. Půlpán), 43. A. Půlpán (Poul), 47. A. Půlpán (Poul).

Černošice na svém ledě přivítaly Hradec Králové a v prvních minutách hry se zdálo, že se příliš branek nedočkáme. Nakonec ale bylo vše naopak, jen v první čtvrtině se domácím podařilo prosadit čtyřikrát, hosté pak už jen snižovali. Postupem času se Černošicím dařilo navyšovat své vedení a bez problémů si pohlídaly vedení až do konce. V poslední čtvrtině se do sebe několik hráčů pustilo, výsledkem tak bylo několik trestů na obou stranách v jeden moment. Na domácí výhře to ovšem nic nezměnilo. Nejvýraznější postavou domácích byl Marek Loskot, který se třikrát střelecky prosadil a dalších pět branek připravil pro své spoluhráče.

IHC Nový Jičín - IHC Devils Zlín 8:5 (2:2, 3:2, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Kubičík (Christov), 6. F. Chvostek, 17. Zahradníček, 19. Christov (Bartko), 21. M. Chvostek (O. Kovařčík), 28. Christov (M. Chvostek, Bartko), 46. M. Chvostek (Christov), 48. O. Kovařčík (Juňk) - 5. Janeba (Vyoral), 7. Werbík (Pavlůsek), 15. Pavlůsek (Janeba), 23. Werbík, 28. Werbík (Pavlůsek)

Utkání dvou týmů bojující o play-off bylo dlouho vyrovnané. Oba týmy předváděly rychlý hokej, plný akcí a skvělých zákroků gólmanů. Ve vedení se v úvodu zápasu střídali hráči obou klubů a to až do úvodu třetí čtvrtiny, ve které si domácí hráči vytvořili dvoubrankový náskok, na který už hosté nedokázali odpovědět. I když se jim podařilo snížit na rozdíl jediné branky, tak poslední slovo měl Michael Chvostek, který dvě minuty před koncem pečetil výhru domácích. V poslední minutě pak ještě upravil skóre střelou do prázdné brány Ondřej Kovařčík - 8:5.

IHC Night Birds Přerov – IHC Uherský Brod 6:5 (1:1, 3:0, 0:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 6. Galetka (Zbořil), 17. Andrýsek (Kubal), 19. Školoud (Zbořil), 22. Ferenc (Hanák), 40. Školoud (Zbořil), 43. Zbořil (Kubal) – 1. Šiller (Miko), 34. Heča, 37. Budil (Šiller, J. Vaněk), 43. Gazda (Miko), 48. Miko (Šiller).

Domácí Night Birds sice nezačali nejlépe a brzy inkasovali, ale další průběh už patřil zejména jim. Skóre se Přerovu podařilo otočit až na 4:1. Od třetí čtvrtiny však hosté znovu zabrali a gólové manko stáhli na minimum. Přerov dokázal na snížení najít odpověď, jenže finiš zápasu byl ještě dramatický. Brodští se snažili o vyrovnání, v posledních vteřinách využili i jedinou přesilovku v utkání, avšak na více už jim nezbyl čas. Všechny tři body tak získal na své konto za těsnou výhru 6:5 Přerov.

Mission Roller Brno - IHC Roller Storm Praha 8:6 (2:0, 2:2, 2:1, 2:3)

Branky a nahrávky:7. Kazlepka (Strýček, Rosendorf), 10. Kadlec (Obdržálek), 19. Strýček (Kubica), 22. Dufek (Kubica), 29. Kubica (Kazlepka), 30. Dufek (Kubica), 37. Brzobohatý (Kadlec), 41. Brzobohatý (Kazlepka) – 18. Belay (Petráš, Filip Bílek), 23. Klindera (Gremlica, Dominik Bílek), 33. Petráš (Filip Bílek), 40. Žovinec (Petráš, Belay), 43. Petráš, 45. Petráš (Filip Bílek)

Utkání v Brně začali lépe domácí, kteří se proti svému soupeři ujali dvoubrankového vedení, když trefili Kazlepka a Kadlec. V průběhu druhé čtvrtiny snížil hostující Belay, na jehož branku bleskově odpověděl Strýček. Brňané následně zvýšili na rozdíl tří branek, trefil se povedenou ranou Dufek. I na tuto branku však hosté odpověděli. V polovině třetí části vedli domácí již 6:2, v krátkém sledu mířili přesně za záda brankáře Budínského Kubica a Dufek. Před koncem třetí čtvrtiny snížil hostující Petráš. Do poslední části hry vstoupili Brněnští znovu skvěle, když se po sedmi sekundách hry prosadil Brzobohatý. V závěrečných minutách se s brankami roztrhl pytel a skóre se zastavilo na konečných 8:6.

IHC Čerti Kladno - ILHK Hradec Králové 5:8 (2:1, 0:5, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Bezouška (Strnad), 5. Vlček (Plekanec, Kameš), 26. Bezouška (Plekanec), 28. Strnad (Plekanec), 48. Kameš (Plekanec) – 11. L. Novák (T. Půlpán), 15. Bezděk (Šafránek), 19. A. Půlpán (Šafránek), 20. Šafránek (T. Půlpán), 23. Šafránek (A. Půlpán, Bezděk), 24. J. Novák (L. Novák), 26. T. Půlpán, 48. Skočovský (J. Novák)

Domácí zažili výborný vstup do zápasu, když se dostali do dvoubrankového vedení díky trefám Michala Bezoušky a Ladislava Vlčka. Vzápětí se ale rozstříleli i hosté a šesti brankami otočili vývoj. Za domácí Čerty dokázal snížit Bezouška, na jehož trefu ale odpověděl bleskově Tomáš Půlpán. Po Strnadově snížení se pak čekalo na další branky až do konce utkání, kdy v poslední minutě nejprve Skočovský navýšil vedení Hradce Králové a sedm vteřin před koncem upravil skóre na finálních 5:8 domácí Vladimír Kameš.

IHC Night Birds Přerov – IHC Devils Zlín 12:5 (2:1, 5:0, 1:1, 4:3)

Branky a nahrávky: 11. Andrýsek, 12. Zbořil, 14. Hanák (Zbořil, Kubal), 17. Kubal (Zbořil), 19. Zdráhal (Galetka), 21. Zbořil (Ferenc), 23. Kubal (Hanák), 30. Kubal (Hanák), 39. Zdráhal (Kubal, Andrýsek), 42. Školoud (Hanák, Zbořil), 44. Školoud (Andrýsek), 46. Hanák (Zbořil, Kubal) – 8. Werbik (Janeba), 30. Pavlůsek (Janeba), 43. Werbik, 47. Pavlůsek (Werbik), 48. Janeba

Začátek utkání Přerov – Zlín nenasvědčoval tomu, že se diváci dočkají spousty gólů. Devils krátce vedli, ale poté začali domácí doslova řádit. Výsledkem toho bylo jejich vedení o šest branek. Zejména ve druhé čtvrtině Přerov svého soka drtil, a tato část se ukázala být jako rozhodující. Night Birds byli i nadále velmi aktivní a soupeři nakonec nastříleli tucet gólů. Zlín v závěru výrazné manko už jen kosmeticky snížil na konečných 12:5.

IHC Nový Jičín - IHC Uherský Brod 15:6 (3:2, 6:0, 3:0, 3:4)

Branky a nahrávky: 7. Niec (Christov, Chvostek), 8. Jurík (Sluštík), 12. Jurík (Sluštík), 13. Gebauer (Zahradníček), 14. Christov (Zahradníček), 14. Sluštík (Jurík), 21. Christov, 23. Christov (Niec, Hruška), 24. Sluštík (Jurík, Zahradníček), 30. Sluštík (Gebauer, Hruška), 31. Zahradníček (Chvostek), 34. Kovařčík (Jurík, Kubčík), 43. Kovařčík (Jurík), 45. Chvostek (Hruška), 47. Kovařčík (Jurík) - 5. Šiller, 12. Vaněk (Šiller), 37. Šiller (Vaněk), 38. Heča (Gazda.), 42. Pavlůsek (Vaněk), 46. Heča

Utkání  Jičína z Uherským Brodem se lámalo ve druhé čtvrtině, ve které domácí hráči utekli svým soupeřům o šest gólů. V druhé polovině zápasu svůj náskok ještě navýšili a s přehledem dotáhli utkání do vítězného konce. Střelecká mašinérie domácích se nakonec zastavila na patnácti gólech, soupeř dokázal šestkrát odpovědět a to jen díky "pohodovému" závěru zápasu ze strany jičínských hráčů.