První zápasy v extralize juniorů byly ve znamení vysokých výsledků

Extraliga juniorů má za sebou první den. Přerov, Uherský Brod a Roller Storm Praha zvládly oba své první zápasy a jsou na prvních místech tabulky. Na druhé straně barikády se nachází Kladno, Nová Paka, Boskovice a Nový Jičín ti mají po neděli v tabulce bodů nulu.

IHC Černošice - IHC Čerti Kladno 3:8 (2:5, 1:3)

Branky: 4. Mrkvička, 14. Martínek, 30. Martínek – 1. Heindl, 3. Patyk, 12. Patyk, 17. Heindl, 19. Melančin, 21. Patyk, 31. Patyk, 33. Patyk

Od začátku hry bylo vidět, že Kladno chce svůj první zápas vyhrát. Už ve třetí minutě Kladno vedlo 2:0. Černošice se snažily vrátit úder, což se podařilo Mrkvičkovi, který ve čtvrté minutě snížil na 1:2. Tento stav vydržel skoro deset minut, pak opět udeřilo Kladno. Naději pro Černošice vykřesal ve čtrnácté minutě Martínek, když snížil na 2:3. Kladno pak třemi góly v řadě strhlo vedení na svou stranu a došlo si pro první vítězství. Skvělým individuálním výkonem se blýskl Petr Patyk, který vstřelil pět gólů.

IHC Roller Storm Praha – BK Nová Paka 21:1 (7:0, 14:1)

Branky: 4. Dušek, 6. Šulek, 10. Klinecký, 12. Dušek, 13.Syrovec, 13. Dušek, 20. Šulek, 21. Klinecký, 26. Novotný, 28. Vráblík, 29. Syrovec, 29. Dušek, 29. Vráblík, 31. Klinecký, 32. Klinecký, 33. Solnička, 35. Dušek, 37. Šulek, 37. Klinecký, 38. Syrovec, 40. Šulek – 35. Wolfová

Gólové hody nabídl zápas mezi pražským Stormem a Novou Pakou. Storm nadělil Pace přes dvacet gólů a od úvodu zápasu bylo jasné, kdo bude držet otěže zápasu ve svých rukách. V půlce zápasu byl stav utkání 7:0 pro tým z hlavního města. V druhé polovině zápasu padlo neuvěřitelných patnáct branek. Čestný úspěch za Novou Paku zaznamenala Kristýna Wolfová. Dominik Dušek a Daniel Klinecký zaznamenali shodně 5 gólů. Dominik k nim přidal ještě šest asistencí a ze zápasu odcházel s jedenácti kanadskými body.

ILHK Hradec Králové – IHC Černošice 8:10 (6:6, 2:4)

Branky: 3. Bureš, 14. Hejna, 15. Bureš, 17. Bureš, 18. Bureš, 19. Malík, 34. Bureš, 35. Hronek – 2. Valda, 4. Martínek, 7. Šmíd, 11. Martínek, 15. Martínek, 20. Martínek, 24. Mrkvička, 35. Valda, 38. Boček, 40. Mrkvička

Zápas byl od první chvíle velice vyrovnaný. První gól vstřelily Černošice, ale ani ne za minutu bylo srovnáno díky trefě Nicolase Bureše. Černošice třemi góly v řadě Hradci utekly, ale ne na dlouho. Hradec dotahoval a minutu před koncem prvního poločasu poprvé v zápase vedl. V čase 19:55 vyrovnal Viktor Martínek a do kabin se šlo za srovnaného stavu 6:6. První slovo v druhé půlce si vzaly opět Černošice respektive Tobiáš Mrkvička. Hrálo se ve vysokém nasazení a ve 34. minutě se Hradec dočkal vyrovnání a záhy v zápase naposledy vedl po trefě Filipa Hronka. Hradci pak došel dech a Černošice svými třemi góly v řadě dotáhly zápas do vítězného konce.

IHC Čerti Kladno – IHC Roller Storm Praha 4:8 (1:5, 3:3)

Branky: 15. ???, 21. Rampfel, 25. Patyk, 31. Novotný - 7. Vráblík, 12. Vráblík, 17. Dušek, 17. Novotný, 19. Solnička, 26. Klinecký, 32. Klinecký, 35. Klinecký

Kladno i Roller Storm Praha vyhrály své první zápasy, proto se očekával tuhý boj. Roller Storm se držel častěji na kotouči a měl více ze hry, ale zápas byl po celou jeho dobu dost vyrovnaný. Skóre otevřeli hráči Stormu povedenou střelou Vráblíka, který o pět minut později vstřelil i druhý gól zápasu. Kladno pak snížilo na rozdíl jedné branky, ale do konce poločasu byl stav utkání 5:1 pro Roller Storm. V druhé půlce zápasu se Kladno snažilo stáhnout náskok hostujícího týmu. Zásluhou Rampfela a Patyka dokázalo Kladno snížit na rozdíl dvou branek, ale více se jim už nepodařilo a zápas nakonec skončil 8:4 pro Roller Storm.

BK Nová Paka – ILHK Hradec Králové 9:14 (7:8, 2:6)

Branky: 6. Kotula, 12. Svoboda, 14. Kmoníček, 18. Kmoníček, 19. Kotula, 20. Kotula, 20. Wolfová, 32. Kmoníček, 33. Wolfová – 3. Hidvéghy, 3. Hejna, 6. Matějček, 11. Hidvéghy, 12. Hejna, 14. Matějček, 20. Bureš, 20. Hidvéghy, 23. Matějček, 31. Bureš, 35. Matějček, 36. Malík, 38. Hejna, 40. Bureš

Zápas sliboval vyrovnanou podívanou. Hradec svůj první zápas jen těsně prohrál s Černošicemi a Nová Paka chtěla odčinit debakl s pražským Stormem. Hradečtí byli celý zápas o pověstný chloupek lepší a hned na začátku utkání to bylo znát, když ve čtrnácté minutě vedl Hradec 6:2. Poslední tři minuty prvního poločasu byly velice zajímavé. Padlo v nich celkem šest gólů. Hradec naprosto vypadl z role a ztratil vedení v zápase. V poslední minutě Hradec přepnul na větší otáčky a do šaten se šlo za stavu 8:7 pro Hradec. Druhá třetina byla velice vyrovnaná a hra se přelévala ze strany na stranu. Více štěstí a sil zbylo hráčům Hradce, kteří svůj druhý zápas dotáhli k vítězství.

IHC Devils Zlín – IHC Nový Jičín 7:6 (2:1, 5:5)

Branky: 2. Procházka, 8. Vranec, 21. Strmiska, 28. Klauda, 30. Strmiska, 36. Karafiát, 37. Procházka – 1. Plitko, 22. Valíček, 26. Sztwiertnia, 30. Flok, 40. Valíček, 40. Janiczek

První polovina zápasu byla na góly hodně chudá. V první minutě vstřelil úvodní gól zápasu hostující tým. Zlín do konce první poloviny otočil skóre na svou stranu. Druhá polovina zápasu byla o dost zajímavější než ta první. Týmy se neustále snažili strhnout vedení na svou stranu, ale zápas byl opravdu hodně vyrovnaný. Na Nový Jičín padla „krize“ a ani dva góly hostujícího týmu v poslední minutě porážku neodvrátily.

IHC Uherský Brod – HC Boskovice 7:4 (3:3, 4:1)

Branky: 9. Rezek, 13. Miko, 13. ??, 25. Bainar, 31. Miko, 31. Rezek, 35. Miko – 5. Miko, 10. Pospíšil, 12. Fabiánek, 24. Pospíšil

Boskovice vstřelily první gól zápasu, ale Brod držel opratě zápasu. Začátek zápasu se jim sice moc nevydařil, obrana nebyla tak koncentrovaná a organizovaná. Za stavu 3:1 pro Boskovice se ale zvedli a začali předvádět hru, na kterou nedokázaly Boskovice odpovědět. První poločas skončil remízou 3:3. Na začátku druhého sice ještě Boskovice naposledy vedly, když se trefil Denis Pospíšil, ale to bylo od hostů vše. Uherský Brod čtyřmi góly v druhém poločase strhly vedení na svou stranu.

IHC Night Birds Přerov – IHC Devils Zlín 7:5 (4:2, 3:3)

Branky: 3. Galetka, 4. Zdráhal, 17. Plášek, 20. Plášek, 21. Spálovský, 31. Válek, 40. Plášek – 6. Suhrada, 10. Václavek, 21. Karafiát, 24. Vranec, 26. Karafiát

Další vyrovnaný zápas ve východní divizi extraligy juniorů. Z prvního gólu se radoval přerovský celek a za minutu přidal další. Zlín zápas srovnal díky trefám Jiřího Suhrady a Jana Václavka. Do konce poločasu Přerov utekl opět o dva góly, když se dvakrát trefil Karel Plášek. Na začátku druhé poloviny se znovu trefili hráči Přerova a vedli již o tři branky, ale zlínští hráči se tak snadno nevzdávali a třemi góly v řadě zápas srovnali. Přerováci se na poslední desetiminutovku zkoncentrovali a díky tomu vyhráli svůj první zápas v nové sezóně.

IHC Nový Jičín – IHC Uherský Brod 3:4 (1:2, 2:2)

Branky: 19. Daron, 30. Janiczek, 31. Plitko – 3. Miko, 3. Dlabaja, 24. Rezek, 38. Kolařík

Velice vyrovnaný zápas, který byl chudý góly, takový byl zápas mezi Novým Jičínem a Uherským Brodem. Hostující se díky dvěma gólům ve třetí minutě dostali do vedení. Nový Jičín se poprvé trefil na konci prvního poločasu. Druhý poločas se odehrával ve stejném duchu. Oba gólmani se předháněli ve vynikajících zákrocích a obrana hrála velice obětavě. Když se ve 31. minutě trefil Daniel Plitko a srovnal stav zápasu na 3:3, nemohl se nikdo divit, protože zápas byl opravdu vyrovnaný. Necelé tři minuty před koncem zápasu rozhodl o výhře Uherského Brodu Michal Kolařík.

HC Boskovice – IHC Night Birds Přerov 2:3 (0:1, 2:2)

Branky: 29. Procházka, 37. Fabiánek – 1. Galetka, 32. Zdráhal, 40. Spálovský

Zápas mezi Boskovicemi a Přerovem přinesl napínavou a vyrovnanou podívanou s minimem gólů. V prvním poločase padl pouze jeden gól a to hned v první minutě zápasu, když se trefil hostující Galetka. I druhá polovina zápasu byla o velmi pozorné obraně obou mužstev. Druhý gól zápasu padl až ve 29. minutě když vyrovnal Jan Procházka. Tomáš Zdráhal vrátil vedení zpět hostujícímu celku, aby o pět minut později Boskovice zase srovnaly stav zápasu. Necelou minutu před koncem o vítězství Přerova rozhodl Adam Spálovský. Přerov tak vyhrál oba své nedělní duely.