Sedmnáctka nedokázala přejít přes domácí Itálii. O bronz bude hrát se Slovenskem

Sedmnáctka nedokázala přejít přes domácí Itálii. O bronz bude hrát se Slovenskem

Slibně rozehrané semifinále nakonec k boji o zlato nevedlo. Česká reprezentace do sedmnácti let sice otevřela skóre zápasu, jenže do poločasu čtyřikrát inkasovala a ve druhé části zápasu už nedokázala dotáhnout manko. Domácí Italové si zahrají finále s Francií. Na Čechy a Slováky zbyl zápas o bronz.

Itálie začala aktivněji a vytvořila si v úvodních minutách dvě slibné šance. Jako první ale udeřil český útočník Martin Pavlůsek, jenž využil zaváhání soupeře po přihrávce Filipa Švejdy. Pavlůsek mohl přidat následně i druhou branku, jenže minul, a přišla odpověď na druhé straně. Tentokrát přišla chyba na české straně, Gabriel Oro posunul puk na Riccarda Quartuccia, který srovnal.

Divoké první minuty pak vygradovaly trestným střílením, jenž bylo nařízení po hození hole brankáře Itálie při zakončení Faltýnka. K nájezdu se rozjel Švejda, jenže klička mu nevyšla. A nevedlo se ani Šimkovi, který ujel v oslabení. Po skončení italské přesilovky se přeci jen domácí podruhé dočkali. Gabriel Oro střílel do sítě za brankou, odkud se puk smolně odrazil do českého brankoviště a zapadl za brankovou čáru.

Načež ještě v prvním poločase přišly dva zlomové momenty. Riccardo Gloder zvýšil v 15. minutě na 3:1 pro Itálii a v poslední minutě první dvacetiminutovky využil nabídnuté možnosti přidat čtvrtý gól Riccardo Quartuccio.

Ve 23. minutě se ale Češi dostali na rozdíl dvou branek. Martin Pavlůsek si s Filipem Švejdou prohodili role a bylo to 2:4 z českého pohledu. Ještě blíž Češi mohli být po šanci Faltýnka, ale jeho blafák do bekhendu gólový nebyl, naopak Riccardo Quartuccio se prokličkoval před Slavíka a zkompletoval hattrick.

Opaření hráči českého týmu se nechtěli vzdát, ale ani přesilovka jim nepomohla, a tak ve 32. minutě Slavíka z branky vyhnal Riccardo Glover. Ani Březina ale dlouho čisté konto neudržel, protože jej uvítal Riccardo Quartuccio svým čtvrtým zásahem. V posledních minutách se Čechům povedlo alespoň dvakrát snížit po trefách Josefa Čeňka a Denise Trachty, jenže ani hra bez brankáře už k většímu drama nepomohla.

Česko – Itálie 4:7 (1:4)

Branky a nahrávky: 6. Pavlůsek (F. Švejda), 23. F. Švejda (Pavlůsek), 39. Čaněk (Šimek), 39. Trachta (Prášil) – 7. Quartuccio (Oro), 12. Oro (Gloder), 15. Gloder (Oro), 20. Quartuccio (Gloder), 29. Quartuccio, 32. Gloder (Oro), 33. Quartuccio (Gloder).

Česko: Slavík (32. Březina) – F. Švejda, Tomaštík, Pavlůsek, Čaněk, J. Švejda, Trachta, Kutěj, Coufalík, Irlbek, Faltýnek, Prášil, Šimek.

Itálie: Corazzari – Oro, Melis, Marchet, Gloder, Rosso, Lazzari, Quartuccio, Bergamo, Bigon, Bastianoni, Allegretti, Passadore, Bartolan.