Berounští Medvědi opět nadělovali a zůstávají bez porážky

Uplynulý víkend měl na programu dalších osm utkání Stilmat extraligy. Spokojeni mohou být především hráči Zlína a Berouna, kteří shodně získali plný bodový zisk. Medvědi navíc vstřelili celkem 24 branek a suverénně tak vedou tabulku západní divize.

Utkání 16. května

IHC Devils Zlín – IHC Night Birds Přerov 7:5 (3:1, 1:3, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. D. Jurík (Holík, Goiš), 8. Holík (Jurík D., Zámorský), 12. D. Jurík (Dalajka, Brida), 13. Zámorský (Holík, Šenkeřík), 31. Zámorský (Šenkeřík, Hrazdira), 35. Hrazdíra (Dalajka, Brida), 47. Holík – 11. Andrýsek (Hanák, Jergl), 19. Jergl (Hanák, Školoud), 20. Školoud (Hanák), 23. Školoud (Jergl), 41. Hanák (Školoud).

Brankově bohaté utkání načali lépe domácí hokejisté, kteří si v první čtvrtině vypracovali dvoubrankový náskok. Přerov zápas zdramatizoval i díky dvěma trefám Petra Školouda a v polovině to bylo 4:4. O své vítězství tak Devils museli rozhodnout až ve třetím dějství, kdy se trefili Zámorský a Hrazdíra. Hosté se v závěru ještě pokoušeli o vyrovnání, vlastní chybou ale inkasovali na finálních 7:5.

IHC Nový Jičín – IHC Eagles Olomouc 5:6 (1:3, 1:2, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Šebek (Andrýsek), 15. Šebek (Hruška), 27. Kubičík (Bartko), 36. Zedník (Šebek), 42. Šebek - 4. Lukáš Cik, 8. Jurák (Husák), 12. Jakub Cik (Jurák), 20. Čuřík (Handl), 23. Čuřík (Jakub Cik, Handl), 45. Lukáš Cik.

Olomouc vstoupila do zápasu v Novém Jičíně lépe a byla lepší během prvních dvou čtvrtin zápasu. Jičín se však nevzdal a v průběhu třetí a čtvrté části se mu podařilo vyrovnat. O vítězi utkání rozhodl necelé čtyři minuty před koncem olomoucký Lukáš Cik, když překonal po individuální akci jičínského brankáře. Domácí zkoušeli v závěru power-play, která byla posílená o přesilovou hru, vyrovnat se jim už přes závěrečný tlak ale nepodařilo.

IHC Devils Zlín – IHC Uherský Brod 6:5 (0:2, 3:0, 2:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 15. D. Jurík (Brida), 16. Brida (M. Haloda, Hlaváč), 22. Hrazdíra (Šenkeřík, Zámorský), 31. Zámorský (Šenkeřík), 36. Holík (Kašík), 48. Zámorský (Holík) – 2. Kartůsek (Heča, Vyoral), 6. Vyoral, 33. Heča (Šiller, Vaněk), 40. Vyoral (Šiller, Ondráček), 43. Heča (Kobylík).

Dvoubrankovou ztrátu z první čtvrtiny dohnali domácí v části druhé, ve které zásluhou Juríka, Bridy a Hrazdíry otočili skóre na 3:2. Následovala vyrovnaná podívaná, ve které se Uherskobrodští stále drželi na dostřel. Ve 43. minutě bylo dokonce opět vyrovnáno, když se trefil hostující Heča. Vše už spělo k prodloužení, když hosté vyrobili v obranném pásmu hrubku a Zámorský vstřelil v čase 47:53 vítěznou branku Devils.

IHC Nový Jičín – Mission Roller Brno 7:6 sn (1:3, 1:0, 2:1, 2:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Kaukič (Bartko, Kovařčík), 13. Hruška (Šebek, Andrýsek), 28. Zahradníček (Hruška, Šebek), 29. Kaukič (Kubičík), 47. Zedník (Kaukič, Šebek), 48. Bartko (Kaukič, Kovařčík), rozh. náj. Šebek - 3. Román Skácel, 8. Rosendorf (Kubica), 10. Lukáš Skácel (Roman Skácel, Rosendorf), 34. Rosendorf (Kubica, Strýček), 37. Román Skácel, 41. Lukáš Skácel (Kubica).

I v druhém utkání Jičínu první třetina nevyšla. V zápase šli sice do vedení, ale Brno třemi brankami vývoj otočilo. Ve třetí třetině se ale domácím povedla hra v oslabení, ve kterém se jim podařilo dvěma góly otočit vývoj utkání. Brněnské hráče to nepoložilo, naopak znovu se dokázali dostat do vedení o dva góly. Jičín ale ani tentokrát nesložil zbraně a dvěma góly ve hře bez brankáře vyrovnal. V prodloužení se o vítězi nerozhodlo a musely tak rozhodnout nájezdy. V nich uspěl pouze jičínský David Šebek, a rozhodl tak o tom, že si prémiový bod připíší domácí hráči.

Utkání 17. května

IHC Roller Storm Praha – IHC Čerti Kladno 3:4 pp (0:1, 0:1, 2:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 31. Bílek (Belay), 33. Frodl (Bílek, Sedláček), 38. Klindera (Bílek) – 10. Strnad (Petrák), 16. Kameš (Christl), 34. Petrák (Jiřík), 50. Christl.

Dopolední utkání v multifunkční aréně na Praze 11 začali lépe Kladenští, kteří v prvních dvou čtvrtinách vstřelili po brance. Domácím Bílkovi a Frodlovi se sice v krátkém sledu podařilo vyrovnat na 2:2, radost jim však dlouho nevydržela a hosté si brzy vedení vzali zpět. Klinderovo vyrovnání ve čtvrté části poslalo zápas do prodloužení, které po minutě a půl ukončil kladenský Walter Christl.

IHC Berounští Medvědi – IHC Čerti Kladno 9:4 (0:1, 3:1, 3:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 15. Tvrzník (Novák), 16. ŠInágl (Bernad), 20. Novák (Novák), 26. Brandejský, 31. ŠInágl, 32. Bernad (ŠInágl, Brandejský), 39. Pavlata, 44. Bernad (ŠInágl), 46. Tvrzník – 1. Vlček (Kameš), 13. Strnad, 43. Strnad (Vlček), 46. Strnad (Černý).

Po zisku dvou bodů z předešlého utkání začalo Kladno dobře utkání i s Berounem a po bezbrankové první periodě poslal hosty do vedení Jakub Strnad. To byl pro Berounské budíček, aby ještě do poloviny utkání skóre otočili na 3:1. Po třech brankách navíc Medvědi vstřelili i v každé další čtvrtině, a celkově tak zvítězili 9:4. Bodově se dařilo bývalému extraligovému hráči Karlových Varů Petru Šináglovi, který zaznamenal 2 branky a stejný počet asitencí. Na straně Čertů se hattrickem blýskl Jakub Strnad.

IHC Roller Storm Praha – ILHK Hradec Králové 7:5 (3:3, 1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Belay (Antončík), 6. Bílek, 7. Würtherle (Antončík), 20. Arnošt (Bílek), 29. Petráš, 37. Antončík, 44. Petráš (Klindera) – 4. Šafránek (Macháň, Čáp), 8. Skočovský (Plášil), 12. Šafránek, 16. Macháň (Kratochvíla, Čáp), 33. Nedvídek (Půlpán).

V divové první čtvrtině padlo hned šest branek, o které se Pražané s Východočechy rovnoměrně podělili, hosté dvakrát dokázali smazat náskok Roller Stormu. Přetahovaná, kdy ani jeden z týmů nedokázal jít do trháku, pokračovala i v dalším průběhu. Po třech čtvrtinách to bylo 5:5, ale do závěru více sil zbylo přece jen domácím. Branky Antončíka a Petráše zajistily domácím plný bodový zisk.

IHC Berounští Medvědi – ILHK Hradec Králové 15:5 (5:1, 5:0, 1:2, 4:2)
Branky a nahrávky: 4. Novák J. (Novák L.), 5. Novák J., 7. Pavlata (Novák J.), 8. Pavlata (Brandejský), 9. Tvrzník (Novák J., Novák L.), 19. Šinágl (Brandejský, Tvrzník), 20. Novák J. (Novák L.), 21. Brandejský (Bernad J.), 22. Šinágl (Novák L.), 22. Bernad J. (Šinágl), 32. Brandejský (Bernad D.), 40. Brandejský (Bernad J.), 44. Tvrzník (Bernad J.), 45. Tvrzník (Pavlata), 48. Novák L. (Bernad J.) – 12. Skočovský (Plašil), 26. Popela (Macháň), 29. Šafránek, 45. Macháň (Čáp), 45. Čáp (Macháň).

Brankově bohatý zápas byl rozhodnut de facto už po první části, Medvědi v ní vstřelili pět branek a inkasovali jedinkrát. Ve vysoké produktivitě pokračovali Berounští i v dalším průběhu a prohrál pouze třetí čtvrtinu. V utkání nakonec padlo 20 branek. Dařilo se především Jakubu Novákovi (3+2) a Lukáši Novákovi (1+4). Po vysoké výhře si tak Beroun připsal další tři body.