Stilmat extraliga načala čtvrté kolo

O víkendu 9. a 10. května byla na programu další utkání STILMAT extraligy mužů. V sobotu se v domácím prostředí dařilo kladenským Čertům, kteří zaznamenali plný bodový zisk. Týmy Nového Jičína a Zlína měly domácí úspěšnost jen poloviční. V neděli se pak do bojů přidaly i další celky, dvougólové příděly svým soupeřům nadělil Nový Jičín, Slavia a Beroun.

Utkání 9. května

IHC Čerti Kladno – ILHK Hradec Králové 6:5 p (2:1, 0:1, 3:3 - 1:0)
Branky a nahrávky:3. Strnad, 12. Redlich (Vlček), 37. Kameš (Vlček), 46. Redlich (Vyskočil), 48. Strnad (Kameš), 52. Vlček (Kameš) – 8. Macháň (Skočovský, Popela), 22. Půlpán (Kuťák), 30. Skočovský (Hronek), 37. Skočovský (Popela, Hronek), 46. Kuťák (Macháň).

Ve vyrovnaném utkání se oba soupeři střídali ve vedení, Kladno vedlo dvakrát, ale ve 46. minutě inkasovalo na 3:5 a s domácími to vypadalo zle. Čerti se však nezdali, ve stejné minutě ještě snížili a v základní hrací době se jim podařilo vyrovnat. Šlo se do prodloužení, které rozhodl domácí kapitán Ladislav Vlček. Ten v utkání nasbíral celkem 3 body.

IHC Nový Jičín – IHC Uherský Brod 6:4 (2:3, 0:1, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 3. Hruška, 12. Zahradníček (Chvostek, Andrýsek), 32. Hruška (Zedník, Uhlár), 39. Chvostek (Zahradníček), 44. Novák (Kubičík, Christov), 48. Toman (Bartko) – 2. Mrázik, 5. Kartůsek (Heča, Vaněk), 12. Doležálek (Vaněk), 18. Kartůsek (Vaněk, Vaněk).

Hostům vycházela především první polovina utkání, v ní celkem třikrát vedli, v 18. minutě dokonce o dvě branky. Ve třetí a čtvrté čtvrtině už ale branky padaly jen do sítě Uherského Brodu a domácím se podařilo skóre otočit na 6:4. Dvěma brankami se v utkání blýskli domácí Jakub Hruška a hostující Václav Kartůsek.

IHC Devils Zlín – Mission Roller Brno 8:5 (2:0, 0:0, 3:1, 3:4)
Branky a nahrávky: 9. Zámorský (Šenkeřík, Holík), 10. Brida (Goiš, Janota), 27. Goiš (Janota, Zámorský), 27. Šenkeřík (Matula, Zámorský), 31. Šenkeřík (Holík, Hrazdíra), 43. Jurík (Holík), 46. Holík (Šenkeřík, Hrazdíra), 48. Goiš – 33. Skácel (Strýček), 41. Brzobohatý (Kubica, Krejčiřík), 44. Krejčiřík (Brzobohatý, Kubica), 48. Kachlík (Skácel), 48. Skácel (Strýček).

Ráz polednímu utkání ve Zlíně daly dvě rychlé branky, které domácí dokázali vsítit v osmé a deváté minutě. Další dva rychlé údery si Devils schovali do 27. minuty a v 31. minutě už to bylo 5:0. Brňanům se začalo střelecky dařit až poté, domácí si ale už vítězství pohlídali. V individuální rovině zaznamenali povedené utkání domácí Petr Holík (1+3) a brněnský Roman Skácel (2+1).

IHC Čerti Kladno – Střída Sport Pardubice 11:6 (4:1, 1:2, 6:3)
Branky a nahrávky: 1. Strnad (Jiřík, Petrák), 3. Plichta, 9. Plichta (Strnad, Jiřík), 12. Strnad (Jiřík), 23. Redlich, 27. Piskáček (Vlček), 28. Redlich (Strnad, Petrák), 31. Jiřík (Strnad), 34. Plichta (Jiřík, Petrák), 44. Piskáček (Vlček, Kameš), 45. Jiřík (Petrák, Strnad) – 8. Voříšek (Krejza), 17. Šťastný (Voříšek), 17. Procházka (Šťastný, Beneš), 37. Voženílek (Voříšek), 47. Moučka (Beneš), 47. Beneš (Moučka).

Ve střednutí Kladna s Pardubicemi o mnohém napověděla už první čtvrtina, ve které domácí Strnad a Plichta vstřelili po dvou brankách, za hosty se trefil pouze Voříšek. Ve druhém dějství hosté ztrátu o gól sice snížili, to bylo ale z jejich strany vše. Piskáček, Redlich, Jiřík a Plichta svými góly ve třetí dvanáctiminutovce dali klid na domácí hokejky. Kladenští mohli v sobotu podruhé slavit.

IHC Nový Jičín – IHC Night Birds Přerov 2:7 (1:1, 0:0, 0:4, 1:2)
Branky a nahrávky: 12. Uhlár (Zedník, Toman), 47. Bartko (Uhlár) – 8. Lechner (Andrýsek), 25. Hanák (Zbořil), 32. Ditrich (Hanák, Ferenc), 35. Zbořil, 36. Andrýsek (Školoud, Jergl), 37. Lechner (Školoud, Andrýsek), 46. Lechner (Andrýsek).

Od 15 hodin se v Novém Jičíně hrálo druhé sobotní utkání. O jeho vítězi rozhodla třetí čtvrtina, kterou hosté vyhráli jasně 4:0. Do té doby bylo skóre vyrovnané. V poslední periodě si hosté vedení už bez problémů hlídali a své vedení ještě navýšili. Zatímco v utkání s Uherským Brodem domácím druhá polovina vyšla, tentokrát v ní o dobrý výsledek přišli.

IHC Devils Zlín – IHC Eagles Olomouc 4:6 (1:2, 0:0, 2:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 12. Šenkeřík (Holík), 28. Matula (Haloda), 36. Šenkeřík (Holík), 37. Šenkeřík – 2. Husák (Paška), 6. Handl (J. Cik), 26. Husák (L. Cik), 27. Čuřík, 47. Vích (Paška, Roupec), 48. L. Cik (Duba).

Hostům vyšel začátek a Stanislav Husák už po 83 vteřinách poslal svůj tým do vedení. Po pěti minutách přesilovku využil Pavel Hadl a už to bylo o dvě branky. Domácí si udrželi naděje brankou do šatny v čase 11:46. Skóre se pak měnilo až ve čtvrtině třetí a domácí v jejím úvodu opět zaspali a doplatili na svou nedisciplinovanost. Přesilové hry využili Husák a Čuřík, 1:4. Devils se však nevzdali, třemi brankami se jim povedlo srovnat na 4:4. Prodloužení však v čase 46:17 odmítl olomoucký Lubomír Vích, do prázdné branky pojišťoval výhru hostů Lukáš Cik.

Utkání 10. května

ILHK Hradec Králové – Střída Sport Pardubice 4:6 (2:2, 0:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 6. Skočovský (Čáp), 12. Skočovský (Macháň, Čáp), 25. Čáp (Macháň), 36. Půlpán (Višňák) – 4. Šťastný (Procházka), 9. Moučka, 24. Moučka, 26. Moučka (Beneš), 36. Beneš (Moučka), 48. Beneš (Rákos).

Východočeské derby bylo od prvních minut velice vyrovnané, s šancemi na obou stranách. V úvodním dějství hosté dvakrát vedli, Hradečtí však dokázali pokaždé odpovědět. Hradec utkání nezabalil ani po třetí obdržené brance a znovu vyrovnal. Poté se však Pardubičtí dostali do dvoubrankového trháku a hlídali si své vedení. Třebaže domácí ještě korigovali na rozdíl jediného gólu, poslední slovo měly znovu Pardubice, a zvítězily tak v Hradci Králové 6:4. Na vítězství se výraznou měrou podílel pardubický kapitán Jaroslav Moučka, který vstřelil hattrick.

Mission Roller Brno – IHC Night Birds Přerov 9:6 (2:3, 3:1, 4:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Rosendorf (Skácel L.), 12. Strýček (Skácel L.), 15. Skácel R. (Kubica), 18. Brzobohatý (Kubica), 20. Vorel (Brzobohatý, Kubica), 25. Strýček, 27. Kachlík (Krejčiřík), 35. Krejčiřík (Skácel R.), 37. Skácel R. (Kubica, Skácel L.) – 5. Jergl, 8. Ditrich (Hanák, Zbořil), 9. Jergl (Lechner), 24. Andrýsek (Hanák), 31. Běhal (Jergl, Herman), 48. Jergl (Zbořil)​.

Hosté z Přerova vstoupili do zápasu velmi aktivně a vybudovali si náskok 3:1. Šest sekund před první sirénou zvládl korigovat skóre domácí Strýček. Druhá část nabídla otočení skóre ve prospěch domácích, o které již Brno nepřišlo. Časté vyloučení Přerova sice Brno netrestalo, naopak ani Nočním ptákům nepomohla ubráněná oslabení k dotažení výsledku.

IHC Nový Jičín – IHC Devils Zlín 14:6 (3:0, 6:3, 4:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 8. Chvostek (Toman), 9. Uhlár (Brynecký, Zahradníček), 10. Ohera (Chvostek, Hruška), 15. Uhlár (Kovařčík, Zedník), 19. Kovařčík (Zedník), 19. Kovařčík (Zedník), 20. Christov (Brynecký), 23. Zedník (Toman, Kovařčík), 24. Christov (Toman), 26. Bartko (Zedník), 29. Zahradníček (Brynecký), 32. Brynecký (Bartko), 36. Ohera, 39. Zedník (Zedník) - 16. Brida (Jurík), 17. Hlaváč (Christov), 19. Dalajka (Christov, Matula), 37. Brída (Haloda, Janota), 45. Brída (Christov, Janota), 48. Matula (Hlaváč). Rozhodčí: Jakub Koziol a Václav Šutara.

Oba týmy začaly svůj zápas hodně nervózně. Úvodní minuty byly plné nepřesností, a pokud už byla k vidění kloudná akce, zvládli gólmani skvěle zasáhnout. Zlom přišel v osmé minutě, kdy domácí hráči dokázali využít přesilovou hru. V první části přidal Nový Jičín ještě další dva góly, a první čtvrtinu tak zaslouženě vyhrál. Začátek druhé čtvrtiny domácím naopak vůbec nevyšel. Zbytečně polevili a nechali Zlín stáhnout na rozdíl jediné branky. Jičín na tento stav zareagoval oddechovým časem, který týmu prospěl. Domácí IHC dokázalo odpovědět pěti góly, na které už Zlín zareagovat nezvládl. Ve zbývající části zápasu náskok domácích ještě narostl, až se zastavil na konečném skóre 14:6. Nový Jičín si tak připisuje druhé vítězství v extralize.

IHC Eagles Olomouc – IHC Uherský Brod 5:3 (2:0, 0:2, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Jurák (J. Cik), 8. J. Cik (Čuřík, Duba), 34. Duba (Čuřík), 41. Duba (Husák), 48. Duba (Čuřík) – 17. Šiller (TS), 18. J. Vaněk (Heča, P. Vaněk), 38. Heča (Doležálek, J. Vaněk).

Inline hokejisté Uherského Brodu stále čekají na své první body. V rámci třetího kola zavítali do Olomouce, kde sehráli vyrovnaný duel s místními Orli. Hanáci se dostali do dvoubrankového vedení už v první čtvrtině, jenže jejich soupeř reagoval v další části srovnáním. Poté přišly chvilky domácího Lukáše Duby, který během třetí a čtvrté periody zkompletoval hattrick. Na první z jeho branek sice Brodští ještě reagovali, více už toho ale nestihli. Všechny tři body si tak do tabulky východní skupiny připsali Hanáci.

IHC Slavia Praha – IHC Čerti Kladno 12:7 (3:4, 3:3, 4:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Wurm, 8. Loskot (Čížek), 10. Wurm (Mrňa), 14. Černoch (Mrňa), 19. Wurm (Mrňa), 23. Chamrád (Černoch), 27. Wurm (Mrňa), 28. Wurm (Sem), 30. Sladkovský (Sem), 36. Mrňa (Černoch), 42. Černoch (Wurm), 48. Chamrád (Sem) – 2. Kameš (Plichta), 7. Redlich (Strnad), 8. Strnad, 12. Strnad, 16. Redlich (Kameš), 17. Petrák (Kameš), 21. Vlček.

Gólově bohaté utkání bylo v prvních dvou periodách velmi vyrovnané, ani jednomu celku se nepodařilo výrazně odskočit. Rozhodující náskok si Slavia vybudovala ve čtvrtině třetí, kdy čtyřmi góly odskočila až na 10:7. V posledním dějství domácí už hru kontrolovali a došli si pro druhé tříbodové vítězství v sezoně. Pět branek a asistenci zaznamenal domácí Ronald Wurm, na straně Kladna si tři body připsal Jakub Strnad.

IHC Berounští Medvědi – IHC Roller Storm Praha 10:2 (3:1, 2:1, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Šinágl (Rubeš), 11. Tvrzník, 12. Šinágl (J. Novák), 19. Bernad (Rubeš), 21. Rubeš (Šinágl), 27. Pavlata (Rubeš, J. Bernad), 29. D. Bernad (Šinágl, Rubeš), 32. Šinágl (Tvrzník), 43. Šinágl, 46. Brandejský (Šinágl, L. Novák) – 7. Arnošt (Antončík, Würtherle), 14. Arnošt (Antončík, Würtherle).

Berounští po neděli zůstávají jediným extraligovým celkem se stoprocentní úspěšností. Na úvodní gól Šinágla sice Pražané ještě našli odpověď, ještě v průběhu první čtvrtiny ale opět Šinágl s Tvrzníkem dali Medvědům dvoubrankový náskok. Ten Beroun v dalším průběhu navyšoval, desítku i celkové gólový účet v čase 45:09 završil Brandejský.