Tygři z Černošic si po dvou prohrách připisují body

Před pátým kolem dělilo v tabulce Stilmat extraligy inline hokeje druhý a čtvrtý celek pouze rozdílné skóre. Po výhře Tygrů 9:6, na kterou domácí Petr Kafka přispěl gólem a třemi asistencemi, se Středočeši posouvají na průběžné čelo tabulky.

Východočeši začali utkání aktivněji a vytvořili si také několik zajímavých šancí. O většinu z nich se postaral Filip Hronek, který za hostující celek nastoupil. Tuto pasáž hry však dokázala domácí defenziva přečkat bez inkasované branky a navíc Černošice sami udeřily.

První branka byla k vidění v jedenácté minutě z hole Michala Bezouška, kterého stejným úspěchem o tři minuty později napodobil Adam Kubík. Na dvě rychlé branky sice dokázali hosté díky kapitánu Filipu Kuťákovi zareagovat, dvougólové vedení do konce první poloviny domácím zpátky vrátil Petr Šinágl.

Hosté na začátku druhé dvacetiminutovky více otevřely svoji hru. Dvoubrankové manko se ale paradoxně začalo ještě navyšovat, jelikož Černošice využívaly rychlé protiútoky. Už na 6:1 zvyšoval druhou brankou v zápase Petr Šinágl.

Východočechům se ke konci zápasu přece jen začalo dařit snižovat průběh zápasu. V poslední desetiminutovce díky přesným zásahům Pavla Šimka, Filipa Hronka a Filipa Kuťáka snížili inline hokejisté Hradce Králové na konečných 9:6.

Černošice čeká v dalším kole střet s celkem IHC Roller Storm Praha, proti kterému budou chtít navázat na výhru v prvním vzájemném zápase. ILHK Hradec Králové se vydá na půdu Hořovic, kde se utká s místními Cvočkaři.

27.05.2023 11:00| 4.kolo| Černošice| 23 diváků