Hráči Rats si poradili s Olomoucí a stali se vítězi ČAILH POHÁRU

Polička - Top Divize POHÁRU ČAILH v sobotu vyvrcholila na zimním stadioně v Poličce. Hned v prvním zápase se rozhodlo o vítězi, když si hokejisté Rats poradili s oslabenou Olomoucí a zajistili si pohárové vítězství.

Po opatrné první čtvrtině se hráči Rats v zápase s Olomouci rozstříleli a nakročili tím k vítězství v POHÁRU ČAILH. Čtyři góly, které dokázali během druhé čtvrtiny nastřílet v konečném výsledku stačily na celkové vítězství. Rozhodujícím momentem byla určitě situace za stavu 5:2, kdy Čuřík neproměnilstoprocentní gólovou šanci před Michajlovem zatímco Brandejský na druhé straně úspěšný byl. Rats se tímto gólem dostali znovu do čtyřbrankového vedení a ve zbývajícím čase si už náskok pohlídali.

Rychlé brejky Zlína dělaly Hradci dlouho problémy. Ty se hráčům dařily hlavně v první čtyřiadvacetiminutovce, ve které si právě díky těmto situacím zlínští vytvořili dvoubrankový náskok. Co se jim ale vůbec nepovedlo, to byla divoká třetí čtvrtina, v té bylo k vidění sedm branek. Hradec dokázal pěti góly zápas otočit a dostat se tím do jednobrankového vedení. Posledních dvanáct minut bylo hodně opatrných, bylo vidět, že Zlínu dochází síly. I když se jejich hráči o vyrovnání snažili, už se jim duel zvrátit nepovedlo, naopak Hradec gólem do prázdné branky výhru pojistil a stanovil konečný výsledek 8:6.

To v posledním zápase se hrálo až do posledního okamžiku utkání. Olomouc potřebovala k zisku třetího místa vyhrát o dvě branky, nebo vstřelit alespoň šest branek a pak mohla prohrát i o jednu a k této variantě nakonec opravdu došlo. Brnu vůbec nevyšel úvod utkání, kdy Olomouc v prvních čtyřech minutách a z prvních třech střel na bránu byla třikrát úspěšná. Brno si vzalo následně oddechový čas a vyměnilo gólmana. To jim pomohlo a herně se zvedlo. K vyrovnání i přes závěrečný tlak to už ale nevedlo a Olomouc zvítězila 6:5.