Inline hokejová sezona se rozběhla v sobotu v Přerově

Start letošní sezony inline hokeje musel být z důvodu koronavirové nákazy odložen, první zápasy se odehrály až v posledním květnovém víkendu. Jako první se z turnaje O POHÁR ČAILH 2020 rozběhla II. divize – východ, hrálo se v sobotu v Přerově a jako jediní po dvou zápasech zůstali stoprocentní Hanáci Kroměříž.

Sobotní program v Přerově odstartovalo klání mezi Přerovem B a Kroměříží, to tedy bylo vůbec prvním zápasem sezony 2020. Tento duel nabídl vyrovnanou podívanou, Kroměříž se ujala vedení již po sto vteřinách hry, Přerov ale ještě v první čtvrtině otočil na 3:1. Hanákům se povedl závěr zápasu, kdy otočili vývoj na svou stranu, na konečných 7:6 pro Kroměříž stanovil skóre v čase 47:31 svou čtvrtou trefou v zápase Jakub Apolenář. Ve druhém zápase se hned v úvodu ujalo vedení Valašské Meziříčí, Uherskému Hradišti se sice v první třetině povedlo srovnat, ale ještě před jejím koncem si Kings vzali vedení zpět na svou stranu a už ho udrželi. Hattrickem se blýskl Jakub Pořický, jenž navíc přidal ještě dvě asistence. Ve dvaadvacetigólovou přestřelku se strhl duel mezi Kroměříží a Olomoucí. Kroměříž v 17. minutě vedla již 10:1, poté ale hráči Palackého Univerzity zabrali a povedlo se jim dostat až na dvoubrankový dostřel, Hanáci už však další zdramatizování nepřipustili.

Jednoznačnou záležitostí bylo střetnutí mezi Valašským Meziříčím a Českým Těšínem, ten vstoupil do nového ročníku na výbornou, když rozstřílel Kings 17:2. Čtyřmi trefami k vysokému vítězství přispěl Kryštof Fejko, hattrick si připsali Hollein, Kotala a Václavík. Po těsné porážce si hráči Přerova B zpravili chuť proti Olomouci, kterou zdolali rozdílem osmi branek. Pomohli jim k tomu mimojiné tři vstřelené branky Daniela Indráka a Pavla Hanáka. Stejně jako na úvod dne, tak i na závěr byl k vidění duel s těsným výsledkem. Český Těšín posilněný vysokým vítězstvím v první půli utkání proti Uherskému Hradišti tahal za další konec, poté se ale karta obrátila a Uherské Hradiště ho otočilo na svou stranu, v závěru muselo bránit těsné vedení 5:4.