Extraliga vítá nováčka pro rok 2015. Postup vybojoval Nový Jičín!

O jménu týmu sestupujícího z nejvyšší soutěže ještě není rozhodnuto, už je ale jasné, kdo si příští rok zahraje českou extraligu místo něj. Finálový turnaj 1. ligy se odehrál o víkendu v Poličce a přinesl postupové oslavy hokejistů Nového Jičína!

Díky většímu počtu účastníků letos přibyla 1. lize čtvrtá divize a změnil se i formát finálového turnaje. K vítězům divizí se přidali úspěšní čtvrtfinalisté a v osmi týmech společně utvořili dvě skupiny po čtyřech účastnících. Nový Jičín nedorazil do Poličky v kompletním složení, přesto právě on nakonec dosáhl na vrchol.

Ve skupině B ovládl všechny tři zápasy. Úvodní duel s Chrudimí musel obracet, poté si snadno poradil s Třebechovicemi a na závěr v klíčovém duelu porazil pardubické béčko 8:5. Stoprocentní bilanci měla ve druhé skupině rovněž plzeňská Košutka, která postupně zdolala B-týmy Uherského Brodu a Pardubic i Litomyšl.

Vrchol turnaje, tedy velké finále, nabídl nesmírně dramatickou bitvu. Dlouho se odehrávala za stavu 1:0 pro Nový Jičín díky brance mladíka Jana Zahradníčka ze 4. minuty. Až ve 42. minutě ho druhým gólem napodobil jeho kolega z obrany Martin Andrýsek.

Reakce Košutky ale byla okamžitá. Plzeňští hokejisté snížili a spustili obrovský nápor, jenže obrana soupeře v čele s vynikajícím brankářem Kamilem Gebauerem už vyrovnávací gól nedopustila. Se závěrečným hvizdem tak mohla v Poličce propuknout obrovská radost Moravanů z jejich historického úspěchu – IHC Nový Jičín se stal novým účastníkem nejvyšší soutěže pro ročník 2015!

Na plzeňský výběr, který prošel základní částí vůbec nejlépe ze všech týmů napříč divizemi, zbyly jen stříbrné medaile. Bitvu o bronz mezi B-týmy Roller Stormu a Pardubic ovládli Pražané.