Statistické ohlédnutí po čtvrtfinále Stilmat extraligy

Česká nejvyšší soutěž má za sebou čtvrtfinálové duely, ve kterých byly k vidění jak jasné výsledky a přestřelky, tak i napínavá série, kterou muselo rozhodnout až desetiminutové prodloužení hrané čtyři na čtyři.

Nejlépe se ve čtvrtfinále vedlo Prague Rats, ti své soupeře z Boskovic rozstříleli 8:2 a 16:3. Na dva zápasy postoupily i Černošice po výsledcích 9:7 a 13:5 nad Novým Jičínem a Night Birds Přerov po výhrách 9:4 a 6:5 nad Roller Stormem Praha. Sérii Hradce Králové s Olomoucí muselo rozseknout až desetiminutové prodloužení, které rozhodl královéhradecký Filip Kuťák.

V čele kanadského bodování play-off je Zdeněk Petráš z Roller Storm Brno se 17 body (11+6), ten však už své bodové jmění nerozmnoží, neboť jeho tým vypadl. Na druhém místě je Marek Loskot z Černošic, ten zatím nasbíral 12 bodů (7+5), třetí nejlepší sběratel bodů je Petr Šinágl z pražských Rats s devíti body (5+4)

Mezi tyčemi se na vrchol vyšvihl Martin Michajlov z Prague Rats, ten má po čtvrtfinále průměr 2,5 branky na zápas. S velkým odskokem za ním figuruje Jaroslav Chvátal z Mission Roller Brno, pro něj už však sezona skončila. Dále v žebříčku jsou Jakub Mánek z Night Birds Přerov s průměrem čtyř branek na zápas a Daniel Huf ze Zlína s průměrem 4,53. I u něj však platí, že letos se již v soutěži nepředstaví.

Ve soutěži slušnosti si zavařili v Boskovicích, ti už v play-off nasbírali celkem 37 trestných minut, další už ale pro vyřazení nepřidají. Night Birds Přerov přidávat budou moci a mají rozhodně nad čím přemýšlet, 24,5 trestných minut během dvou zápasů, to je na zdvižený prst - tohle by se v soubojích o medaile nemuselo vyplatit.

V jednotlivcích je nejtrestanějším hráčem celého play-off Filip Král z Boskovic, pro letošek už ale další posezení na trestné lavici nepřidá. Předhonit by jej mohl Jakub Ferenc z Přerova, ten by ale nejraději svých 16 minut už nerozmnožoval, což platí i o třetím Pavlovi Mrňovi z Černošic. Ten nasbíral 14 trestných minut.

15.06.201910:00ČtvrtfináleIHC Prague RatsHC Boskovice8:2
15.06.201911:00ČtvrtfináleILHK Hradec KrálovéIHC Eagles Olomouc4:6
15.06.201912:00ČtvrtfináleIHC Prague RatsHC Boskovice16:3
15.06.201912:45ČtvrtfináleIHC Night Birds PřerovIHC Roller Storm Praha9:4
15.06.201914:00ČtvrtfináleILHK Hradec KrálovéIHC Eagles Olomouc7:5
15.06.201915:15ČtvrtfináleSK ČernošiceIHC Nový Jičín9:7
15.06.201915:45ČtvrtfináleILHK Hradec KrálovéIHC Eagles Olomouc1:0 P
15.06.201917:45ČtvrtfináleIHC Night Birds PřerovIHC Roller Storm Praha6:5