První čtvrtfinálové bitvy ve znamení obratů. Povedly se Zlínu i Slavii

Čtvrtfinálové série CCM extraligy inline hokeje odstartovaly pěkně zostra. Jak Zlín, tak pražská Slavia dokázaly ve svých zápasech obrátit nepříznivé skóre a připsat si první vítězství, kromě nich se dostaly do vedení i Olomouc s Berounem. Do bitev o udržení vstoupili lépe hráči Roller Stormu a Hradce Králové. Všechny série se hrají na dva vítězné duely a vyvrcholí v neděli na půdě lépe postavených celků ze základní části.

Čtvrtfinále play-off

IHC Eagles Olomouc – IHC Čerti Kladno 11:8 (5:0, 2:3, 2:4, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Husák (L. Cik), 5. Husák (J. Cik), 9. L. Cik (J. Cik), 11. L. Vích (Korhoň, Paška), 11. Husák (Korhoň), 15. Handl (Paška, Čuřík), 19. Čuřík (Handl), 32. Husák (J. Cik), 34. Vích (Paška), 47. Čuřík, 48. Čuřík (Handl) – 15. Plekanec (Stieler, Kameš), 23. Sekáč (Plekanec, Kameš), 24. Stieler (Kameš), 27. Sekáč (Kameš, Plekanec), 27. Plekanec (Stieler, Kameš), 29. Stieler (Kameš, Plekanec), 33. Kameš (Plekanec, Stieler), 47. Plichta (Jiřik, Strnad).
Stav série: 1:0.

V úvodním zápase série Olomouce s Kladnem se zpočátku zdálo, že domácí nebudou mít s Čerty, posílenými o hvězdy Plekance a Sekáče, sebemenší problém. Po první čtvrtině totiž vedli o pět branek a v 19. minutě dokonce 7:1. Kladenští se však neskutečně vrátili do zápasu až na rozdíl jediné branky a o vítězství se bojovalo až do posledních minut! Kýžené vyrovnání ale z hokejek hostů nepřišlo, Eagles vstřelili dva góly při hře soupeře bez brankáře a doma zapsali výhru. Čtyřmi brankami se na ní podílel Stanislav Husák.

Neděle 22. 6.:
2. zápas: 12:00 Kladno – Olomouc
případný 3. zápas: 14:00 Kladno – Olomouc

Střída Sport Pardubice – IHC Devils Zlín 5:6 sn. (3:0, 1:2, 0:3, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Buchtele (Půhoný), 7. Kuťák (Šťastný), 12. Moučka (Půhoný), 21. Šťastný (Veselý, M. Hemský), 45. Půhoný (Buchtele) – 16. Klhůfek (Brida), 23. Klhůfek (Janeba, Buchta), 27. Buchta (Klhůfek), 27. Matula (Buchta), 32. Zámorský, rozh. náj. Klhůfek.
Stav série: 0:1.

Nejdramatičtější souboj v rámci prvních zápasů se nakonec odehrál v Pardubicích. Domácí po vzoru Olomouce rozjeli duel parádně, vedli 3:0 a poté i 4:1. Vítězům východní divize ze Zlína ale stačilo jenom pár minut kolem druhé přestávky, aby vyrovnali a posléze šli sami do náskoku! Jiří Půhoný sice ještě v závěru základní hrací doby stačil zařídit prodloužení a samostatné nájezdy, v nich byli ale šikovnější hosté. Vítězný pokus zaznamenal Pavel Klhůfek, pro něhož to znamenalo také hattrick.

2. zápas: 12:00 Zlín – Pardubice
případný 3. zápas: 15:30 Zlín – Pardubice

IHC Slavia Praha – Mission Roller Brno 6:3 (0:1, 2:1, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 21. Kafka (Mrňa), 23. Mrňa (Kafka, Bezouška), 29. Loskot (Mrňa), 47. Loskot (Kafka, Mrňa), 48. Kafka, 48. Kafka – 10. Rajnoha (Fiedler), 15. Obdržálek (Fiedler), 34. Kazlepka.

Z obratů sobotního dne to ale ještě není všechno, podobný kousek se povedl i pražské Slavii. Její série s obhájcem titulu z Brna poutá vůbec nejvíc pozornosti. Pražané vlivem třetího místa po základní části vstoupili do série na „domácí“ půdě v Černošicích, kde se jim podařilo dotáhnout dvoubrankovou ztrátu a v poslední části definitivně převážit dění na svou stranu. Vítězství jim pojistil až dvěma trefami do opuštěné klece Petr Kafka, který se tak do střelecké listiny zapsal celkem třikrát.

2. zápas: 13:00 Brno – Slavia
případný 3. zápas: 15:00 Brno – Slavia

IHC Uherský Brod – IHC Berounští Medvědi 2:8 (0:1, 0:5, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 29. Polášek (Heča), 33. Heča (Mrázik) – 6. Vlček (J. Novák, D. Bernad), 18. D. Bernad (Rubeš), 20. Rubeš (Tvrzník, D. Bernad), 22. J. Novák (Rubeš, Přibyl), 23. Pavlata (L. Novák, Vlček), 24. L. Novák (J. Novák, Trvzník), 44. Tvrzník (J. Novák), 48. D. Bernad (Vlček).

Jednoznačný průběh nabídl pouze souboj vládců západu z Berouna na ploše Uherského Brodu. Medvědi od pozvolného úvodu drželi utkání ve svých rukou, pět gólů během pěti minut druhé čtvrtiny je definitivně uklidnilo. Domácí nezvládli víc než dva údery jako úpravu závěrečného skóre a v neděli budou stejně jako Kladno, Pardubice a Brno toužit po obratu v sérii.

2. zápas: 11:00 Beroun – Uherský Brod (Praha – Hvězda)
případný 3. zápas: 15:00 Beroun – Uherský Brod (Praha – Hvězda)

1. kolo play-out

IHC Reflex Uherské Hradiště – IHC Roller Storm Praha 1:8 (1:2, 0:1, 0:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 5. Kovařík (Nesrsta) – 6. F. Bílek (Petráš), 9. D. Bílek (Bláha), 15. D. Bílek (Antončík), 34. Petráš, 35. Klindera (Bláha), 39. Petráš (Bláha), 45. Bláha, 47. Antončík (Klindera).

Obě dvě série prvního kola play-out nabídly na úvod až nečekaně jasný obrázek. Skóre duelu v Uherském Hradišti přitom otevřeli domácí hokejisté, kteří ale v dalším průběhu na pražského nováčka nestačili. Už v deváté minutě hosté vedli a ve druhé polovině definitivně zlomili odpor domácích, nakonec jim zvládli nasázet osm branek. K udržení tak mají hokejisté Roller Stormu nejblíž, rozhodovat se totiž bude v neděli na jejich ploše.

2. zápas: 13:00 Roller Storm – Uherské Hradiště (Praha – Hvězda)
případný 3. zápas: 17:00 Roller Storm – Uherské Hradiště (Praha – Hvězda)

ILHK Hradec Králové – IHC Night Birds Přerov 12:3 (4:0, 2:1, 4:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Macháň (Bezděk, Skočovský), 7. Svoboda, 10. Popela (Macháň), 12. Šafránek (A. Půlpán, Čáp), 14. A. Půlpán (Čáp, Šafránek), 22. Skočovský, 26. Popela (Šafránek, Svoboda), 29. A. Půlpán (Pánek, Svoboda), 34. Skočovský (Svoboda), 35. T. Půlpán, 41. Šafránek, 45. Macháň (Šafránek, Vich) – 22. Zbořil (J. Ferenc, Gremlica), 36. J. Ferenc, 46. Ditrich (Andrýsek).

Na hřišti Hradce Králové se vše odvíjelo jasně už od začátku. Domácí se čtyřbrankovým výkonem v první části jasně posadili na koně, ze kterého až do konce nechtěli seskočit. Soupeře z Přerova dokázali přehrát nejen nápaditými útočnými akcemi, ale i precizní obranou, a skóre zápasu se zastavilo až na stavu 12:3. Night Birds ale stejně jako Reflex pořád sérii neprohráli, neděle může nabídnout zase úplně jiné příběhy.

2. zápas: 13:00 Přerov – Hradec Králové
případný 3. zápas: 15:00 Přerov – Hradec Králové