Čtvrtfinále přineslo německou demolici, veteráni si zahrají o medaile

Čeští inline hokejisté ve veteránské kategorii se ve čtvrtfinálovém zápase proti Německu příliš nenadřeli. Již v prvním poločase nastříleli naši reprezentanti do německé sítě šest branek, skóre se nakonec zastavilo na hrozivém výsledku 15:1. V semifinále veteráni vyzvou lepšího z dvojice Slovensko – Itálie.

Od úvodního vhazování měl souboj Česka s Německem jednoznačný ráz. Favorit byl všude dříve, vypracoval si řadu brankových šancí a co především – dával i branky. První trefa přišla již v polovině druhé minuty z hokejky Dušana Vápeníka, nedlouho poté na něj navázal Tomáš Kazlepka. Stejný hráč po gólu Šelešovského zvyšoval v polovině prvního poločasu již na rozdíl čtyř gólů, asistenci Stehlíkovi opětoval tři minuty před pauzou.

Do přestávky ještě podruhé udeřil Daniel Šelešovský, což znamenalo, že v polovině utkání za stavu 6:0 nebylo co řešit. Ve druhé dvacetiminutovce se obraz hry nijak nezměnil. Čeští hráči si za postupem do semifinále šli naprosto jednoznačně a střídajícího brankáře Hopfenzitze zásobili pořádnou porcí střel. A pochopitelně se náskok výrazně navyšoval. Nejúspěšnějším českým střelcem byl Daniel Šelešovský, který nakonec zvládl nastřílet pět branek, po dvou brankách si zapsali Vápeník s Kazlepkou a Stehlíkem. Češi se po výsledku 15:1 radují z postupu mezi čtyři nejlepší týmy turnaje.

Česko - Německo 15:1 (6:0)

Branky a nahrávky: 2. Vápeník (Suhrada), 7. Kazlepka (Stehlík), 9. Šelešovský (P. Würtherle), 11. Kazlepka (Stehlík), 15. Šelešovský (Jindrák), 17. Stehlík (Kazlepka), 21. Suhrada (Vápeník), 27. Šelešovský (Kala), 28. Zadina (Suhrada), 28. Pospíšil (Kazlepka), 29. Šelešovský (Kala), 33. Vápeník, 34. Stehlík (Kazlepka), 35. Kala (Šelešovský), 39. Šelešovský (Jindrák) – 25. Hartjes

Česko: Hrachovina (25. Kudělka) – Polívka, Suhrada, Stehlík, T. Würtherle, Pospíšil, Kala, Ulrich, Kazlepka, Zadina, Vápeník, Jindrák, Šelešovský.

Německo: Sorin (21. Hopfenzitz) – Betz, Wilts, Heinz, Laimann, Krill, Hofmann, Hohenberger, Kahlfuss, Holzner, Seifert, Hartjes, Körbe