Statistické okénko po konci základní části Stilmat Extraligy

Nejvyšší soutěž inline hokeje má za sebou kompletní program základní části, v posledním hracím víkendu se odehrálo v sobotu dvanáct utkání, které rozhodly o konečné podobě tabulky, v neděli ještě proběhla dohrávka pátého kola mezi Boskovicemi a Černošicemi. V tabulce se na první příčku dostal Přerov před Prague Rats, čímž si pro sebe vybojoval Prezidentský pohár. Na posledních dvou nepostupových místech zůstalo Kladno s Uherským Brodem.

O víkendu se odehrálo celkem třináct utkání, v nichž padlo celkem 188 branek, což je podobný průměr branek vstřelených v jednom zápase jako minulý víkend, tedy téměř patnáct gólů. Nejvíce branek padlo v duelu Zlína s Černošicemi, tato přestřelka skončila výsledkem 15:8 ve prospěch hostí a i o druhý nejvyšší počet branek v jednom zápase se postaraly Černošice, které rozstřílely Uherský Brod na jeho hřišti 18:2. Naopak nejlépe fungovaly obrany soupeřů v duelech Prague Rats, kteří na poslední chvíli přišli o první pozici, a to když padli 4:3 s nakonec prvním týmem tabulky z Přerova a následně až po prodloužení porazili 4:3 Nový Jičín.

V kanadském bodování se díky střeleckým hodům v posledních dvou utkáních svého týmy dostali do čela dva černošičtí inline hokejisté, první místo po základní části v tabulce produktivity obsadil s 59 body Petr Kafka (19+40), o sedm bodů za ním skončil jeho spoluhráč Marek Loskot (29+23), ten ale odehrál o tři zápasy méně. Pouhých šest odehraných utkání mu však stačilo na to, aby ovládl tabulku střelců, o jednu vstřelenou branku za ním skončil přerovský Petr Školoud následovaný Filipem Kuťákem (25+20), který skončil také třetí v kanadském bodování. Nejlepším nahrávačem základní části se stal se čtyřiceti asistencemi Petr Kafka, jenž měl také nejvíce prvních asistencí.

Při pohledu na brankářské statistiky se pořadí od minulého víkendu nezměnilo, pokud pomineme Lukáše Vavřinu a Michala Micha z Hradce Králové, kteří v pár odchytaných minutách neinkasovali, tak skutečným lídrem je Jakub Dohnal z Night Birds Přerov, v deseti utkáních obdržel 32 gólů a udržel si tak průměr 3,82 branek na zápas. O jednu setinu horší průměr má Dominik Frodl z Roller Stormu Praha, ten však odchytal o polovinu utkání méně, těsně za touto dvojicí je také Martin Michajlov chytající za Prague Rats, ten nastoupil k devíti utkáním a má průměr 3,89 inkasovaných branek na zápas.

V soutěži slušnosti jsou na tom nejlépe hráči Boskovic, ti během jedenácti zápasů základní části posbírali 33 trestných minut, na opačném konci jsou s 90 trestnými minutami hráči Hradce Králové, kteří však třikrát inkasovali desetiminutový trest. Nejhorší oslabení mají Čerti z Kladna, kteří v početní nevýhodě inkasovali celkem čtrnáctkrát, o jednu branku méně dostaly Černošice, naopak nejlepší hru v oslabení má Olomouc s třemi inkasovanými brankami. V zápasech Černošic padá velký počet branek v nerovnovážném počtu hráčů na hrací ploše, o čemž svědčí také kromě velkého počtu inkasovaných branek v oslabení také největší počet využitých přesilovek – patnáct, zároveň vstřelily osm gólů ve vlastním oslabení. Nejhorší přesilovku měl v základní části Uherský Brod, v početní převaze vstřelil jen tři branky a navíc v ní pětkrát inkasoval.