Černošice vybojovaly v Boskovicích těsnou výhru, Loskot nastřílel šest branek

Nejvyšší domácí soutěž měla v neděli na programu pouze dohrávku pátého kola mezi Boskovicemi a Černošicemi. Utkání bohaté na branky bylo dlouho vyrovnané a obě mužstva mohla překlopit misky vah na svou stranu. Šťastnější byly nakonec Černošice, které rozhodly dvěma brankami v poslední části hry.

Brankový účet otevřeli jako první hosté v závěru čtvrté minuty, kdy se po úniku dva na jednoho prosadil Marek Loskot – 0:1. Vedení Černošicím vydrželo pouze jednatřicet vteřin, to se prosadil Lukáš Šmíd, jenž našel mezeru mezi betony hostujícího brankáře – 1:1 Černošice si vedení vzaly zpět na začátku šesté minuty, když se prosadil po bleskové akci Marek Loskot střelou zápěstím – 1:2. Ještě ve stejné minutě domácí zvládli znovu skóre dorovnat, když se trefil do levého víka Filip Král– 2:2. Boskovicím se povedlo ještě do konce sedmé minuty jít poprvé do vedení, o které se zasloužil Matyáš Vondrák, který zužitkoval přečíslení dva na jednoho – 3:2.

Gólové hody pokračovaly i ve druhé periodě, již čtyřicet jedna vteřin po začátku hry se prosadil Erik Pospíšil, který rychle zametl puk do branky na pravé straně hřiště – 4:2. Hosté po inkasované brance přidali na tempu a dočkali se snížení stavu po brance Marka Loskota – 4:3 Vyrovnat se hostům povedlo na začátku šestnácté minuty a znovu to byl Marek Loskot, jenž rozvlnil síť prudkou střelou z mezikruží – 4:4 Boskovice po ztrátě vedení vypadly z role, čehož hosté využili a překlopili vedení opět na svou stranu, a znovu se to povedlo Petru Kafkovi, který trefil levý horní roh brány – 4:5. O chvíli později se trefil znovu Marek Loskot, jemuž se povedlo dostat puk mezi betony až za brankovou čáru – 4:6. Domácí hráče probudila až šestá inkasovaná branka a vyburcovala je opět ke snížení stavu. Filip Král dostal puk od Ošlejška a střelou zápěstím se nemýlil – 5:6. Tento stav ale do konce periody nevydržel, jelikož se za hosty trefil Ronald Wurm – 5:7.

Boskovice ve třetí části na nic nečekaly a po minutě hry snížily, když se bekhendem trefil Lukáš Šmíd – 6:7 Veseleji bylo na domácí střídačce ve dvaatřicáté minutě, jelikož se prosadil Erik Pospíšil – 7:7. Radost však trvala jen něco málo přes minutu, to se povedlo skórovat Ronaldu Wurmovi – 7:8 Třetí část přinesla i vyloučení na obě strany a chvíli se hrálo tři na tři. Tato herní situace svědčila více domácím, jelikož se zvládl prosadit Erik Pospíšil – 8:8.

V poslední části mohly Černošice znovu jít do vedení v přesilové hře, do které zasáhl i druhý brankář Boskovic, který ovšem lapil všechny pokusy. Vsítit branku se hostům povedlo pět minut před koncem, to se opět trefil Marek Loskot – 8:9. Rozhodující branka padla jen o několik vteřin později, když se prosadil Petr Kafka– 8:10. Boskovice ještě stihly snížit zásluhou Davida Šebka, ale vyrovnat se domácím již nepovedlo – 9:10

Filip Král (HC Boskovice): „Bylo to kvalitní utkání od obou týmů. Dlouho jsme se přetahovali. Nakonec byly šťastnější Černošice, které vyhrály o jednu branku.“

Robin Malý (SK Černošice): „Dnes jsme nepodali úplně dobrý výkon, možná za to mohla i únava ze včerejších utkání. Možná jsme si zasloužili prohrát, ale naštěstí se tak nestalo. Marek Loskot dal šest branek, je nejlepším střelcem soutěže, což byl dnešní cíl“

02.06.2019 15:00| 5.kolo| Boskovicŕe| 25 diváků