Kanci v napínavém zápase porazili Brno 7:4

Inlinehokejoví Kanci v azylu v Uherském Hradišti zvítězili nad Brnem 7:4 a připsali si první letošní vítězství. O osudu utkání rozhodla až závěrečná čtvrtina, kterou domácí vyhráli 4:0, dvakrát se trefil Pavlůsek.

Utkání mělo postupný nástup. Po krátkém osmělování se prosadil ve druhé minutě Milan Šiller, ale hosté ještě do konce čtvrtiny srovnali zásluhou Jana Dufka. Vedení si ovšem Brod vzal ve druhé části zpět díky gólu Michala Popelky. Za půl minuty ovšem opět srovnal Ondřej Stehlík a rychlý obrat Brna dokonal Zdeněk Kubica.

S vedením odcházeli hosté i do poslední čtvrtiny, protože v té třetí se prosadil jeden střelec na každé straně. Nejdřív srovnal Michael Janota, pak ovšem vrátil Missionu vedení Dominik Hrachovina.

Rozhodla tak až poslední část, ve které byli jednoznačně produktivnější domácí. Na 4:4 srovnal David Pavlůsek. Ve 42. minutě zápasu vstřelil vítěznou branku Michal Popelka, aby ještě pojistku přidal druhou brankou v krátkém čase opět David Pavlůsek. Hosté ještě zkusili hru bez brankáře, ovšem ta vyústila pouze v pojišťující gól Radima Budila.

Jan Heča (trenér Uherského Brodu): "V utkání se nám podařilo držet s Brnem krok a důležitý byl obrat ve skóre v závěrečné části, do které jsme šli s mankem jednoho gólu."
Dominik Hrachovina (hráč HC Boskovice): „Pro nás to byl špatný zápas. Hráli jsme nekompaktně, netýmově, každý na sebe. Bez zájmu a jakékoliv energie. Proto jsme prohráli.“

25.05.2019 13:00| 7.kolo| Uh. Hradiště| 37 diváků