Statistické okénko po pátém a šestém kole Stilmat Extraligy

Nejvyšší soutěž inline hokeje má za sebou páté a šesté kolo, celkem se na kolbištích odehrálo devět zápasů, které přinesly skutečné gólové hody. V tabulce se na vedoucí příčce osamostatnili Prague Rats, na druhém konci tabulky jsou KANCI Uherský Brod, ti stále čekají na svůj vůbec první bod.

V devíti zápasech padlo celkem 133 branek, což činí průměr 14,78 gólu na zápas, opravdu parádní číslo. Střelecky nejbohatším zápasem byl duel mezi Černošicemi a Mission Roller Brno, kde padlo hned 28 branek a domácí Černošice se radovaly z výhry 18:10. Naopak na trefy nejskoupější byly zápasy Eagles Olomouc - Night Birds Přerov a Roller Storm Praha - KANCI Uherský Brod, v nich padlo po sedmi gólech. V prvním uvedeném utkání domácí prohráli 3:4 po prodloužení, v tom druhém domácí vyhráli 5:2.

V kanadském bodování se to promítlo tak, že lídrem je Filip Kuťák z Hradce Králové s 29 body (15+14), kterého stíhá Petr Školoud z Night Birds Přerov s 26 body (21+5). Ten je také nejlepším střelcem soutěže. Třetím v pořadí kanadského bodování je Školoudův spoluhráč Pavel Hanák, ten nasbíral 24 bodů (8+16).

Když se podíváme na statistiky brankářů a pomineme Lukáše Vavřinu z Hradce Králové, který ve dvou odehraných minutách neinkasoval, tak skutečným lídrem je Jakub Dohnal z Night Birds Přerov, inkasoval pouze 13 gólů a drží skvělý průměr 2,84 branky na zápas. Pod tříbrankovým průměrem (2,98) je i Martin Michajlov z Prague Rats a těsně nad ním (3,04) je Dominik Frodl z Roller Storm Praha.

V soutěži slušnosti jsou na tom nejlépe hráči Eagles Olomouc, ti během sedmi zápasů nasbírali pouhých 18 trestných minut, což je stejně jako u Boskovic, ty však odehrály o zápas méně. Na opačném konci jsou hráči Nového Jičína, kteří už odpykali celkem 69 minut. V nich obdrželi celkem šest branek, což je o jednu méně, než KANCI Uherský Brod a Čerti Kladno. Ti jsou tak v této statistice neslavnými lídry. Nejlépe se likvidovat oslabení daří hráčům Night Birds Přerov a Eagles Olomouc, tyto kluby inkasovaly pouze jednou.

V přesilovkach jsou na tom nejlépe Mission Roller Brno, s deseti využitými výhodami, o tři méně pak mají Prague Rats a ILHK Hradec Králové. Devils Zlín, KANCI Uherský Brod a Čerti Kladno se naopak v této disciplíně trápí, v přesilovkách dali pouze po dvou gólech.